Увага! Акція вихідного для від АТ "Укрсиббанк" спеціально для Вас! Спеціальна розстрочка на весь асортимент!

Какой экран лучше IPS, OLED или Super Amoled

21.11.2018

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Телефони в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Телефони зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Всього кілька років тому користувачі смартфонів задовольнялися TFT дисплеями. Вони виготовлялися за технологією, грунтованою на тонкоплівкових транзисторах і цілком влаштовували споживачів якістю зображення. Але з розвитком електронної індустрії розробникам вдалося досягти абсолютно нового рівня.

Зміни в кращу сторону розпочалися з появи IPS матриць, які мали максимальні кути огляду і яскраву картинку. Незабаром їх почали змінювати OLED, Amoled дисплеї. Але якою ж з них насправді забезпечує якісне зображення, а не є черговим маркетинговим прийомом? Відповісти на це питання постараємося в цій статті.

Що є IPS матриці

Рідкокристалічні IPS дисплеї виготовлені за особливою технологією, грунтованою на новому способі розташування електродів, що управляють. У цих матрицях вони розміщені в одній площині, паралельній екрану. Завдяки такій зміні, зображення дисплея стало яскравішим і насиченим. Виробники смартфонів тут же застосували цю розробку при виготовленні екранів своїх гаджетів.

Переваги IPS матриці :

 • Правильно налагоджений дисплей IPS має відмінне перенесення кольорів. Кожен піксель матриці передає колір максимально точно, роблячи зображення насиченим і реалістичним.
 • Стабільне енергоспоживання. На відміну від світлодіодних органічних матриць, рідкі кристали практично не споживають електричний струм. Живлення потрібно лише підсвічуванню, тому навантаження є фіксованим. Це дозволяє оптимально підібрати акумулятор і оптимізувати час автономної роботи при перегляді фільмів, іграх або інтернет-серфінгу.
 • Тривалий термін експлуатації. IPS матриці на основі рідких кристалів мають мінімальний знос, тому є довговічними.
 • Вартість. ЖК дисплеї, виготовлені по IPS технології, належать до доступної цінової категорії, порівняно з багатьма сучасними рішеннями, при цьому забезпечують хорошу якість зображення.

Незважаючи на численні достоїнства IPS матриць, у них є і певні недоліки:

 • Тривалий час відгуку. Оскільки кожен піксель IPS дисплея збуджується не власним живленням, а залежить від світлодіодного підсвічування, то цей чинник істотно уповільнює реакцію кристалів на сигнал.
 • Низька контрастність. Відношення яскравості найсвітлішого і найтемнішого пікселя IPS дисплеїв є недостатнім порівняно з сучасними рішеннями на основі органічних світлодіодів.
 • Ненасичений чорний колір. Із-за постійного світлодіодного підсвічування IPS матрицям не вдається відтворити глибокий чорний колір.

OLED дисплеї

Технологія OLED (organic light - emitting diode) грунтована на виготовленні дисплеїв на базі органічних світлодіодів. Основною технічною відмінністю таких продуктів від попередників IPS є відсутність зовнішнього підсвічування. У сучаснішому рішенні органічні світлодіоди самостійно випромінюють світіння. Все, що для цього треба – подати на них живлення. Тому OLED матриці мають плівкову структуру, розташовану між двома провідниками.

Переваги OLED дисплеїв :

 • Мінімальна товщина. За рахунок того, що в сучасних матрицях відсутній шар світлодіодного підсвічування, вони є тоншими. Завдяки цьому розробникам вдалося зменшити товщину гаджетів, в яких встановлені такі дисплеї.
 • Глибокий чорний колір. Органічні світлодіоди, що відповідають за чорний колір, повністю відключаються, не випромінюючи світіння. Завдяки цьому чорний колір виходить максимально глибоким і насиченим.
 • Низьке енергоспоживання. OLED дисплеї не мають світлодіодного підсвічування, яке постійно працює. Завдяки цьому знижується загальне енергоспоживання матриці.
 • Максимальні кути огляду. Розташування користувача відносно площини дисплея не позначається на якості зображення.
 • Висока контрастність. Завдяки можливості отримувати глибокий чорний колір збільшилася контрастність матриці.

Жодна технологія виготовлення дисплеїв не є ідеальною, тому OLED матриці теж мають декілька недоліків:

 • Висока вартість. Сама по собі технологія виготовлення OLED дисплеїв є досить витратною, тому їх встановлюють, як правило, виключно у високотехнологічних гаджетах. Кінцевий продукт має досить високу вартість.
 • Вигорання органічних світлодіодів. Оскільки кожен світлодіод OLED матриці самостійно випромінює світло, то він має свій обмежений ресурс. З кожним роком розробники намагаються оптимізувати роботу таких дисплеїв, щоб збільшити їх термін служби.
 • Переважання синього кольору. Це незначний, але тим помітний недолік OLED дисплеїв. В результаті постійного світіння синій колір сприймається яскравіше, ніж червоний і зелений. Прибрати цей ефект розробники намагаються впровадженням додаткових технологій.

Amoled і Super Amoled

У мережі ведеться багато суперечок з приводу відмінностей OLED і Super Amoled дисплеїв. Що ж насправді є Amoled екраном? Технологія, грунтована на органічних світлодіодах, припускає два способи управління пікселями: активним і пасивним. Так от Amoled дисплей зроблений на базі активної матриці (active matrix), звідси і назва такого типу екрану – Active Matrix Organic Light - Emitting Diode.

По суті усі сучасні OLED матриці мають активне управління, тому між ними і Amoled дисплеями можна сміливо ототожнити. Super Amoled – продукт компанії Samsung, яка дала таку назву екранам своїх нових смартфонів. Спочатку розробники пояснювали термін тим, що їм вдалося прибрати повітряний проміжок між плівками OLED матриці. Проте таку структуру мають і інші Amoled дисплеї, тому приставка Super переслідує більше маркетингову мету.

Який дисплей вибрати

При виборі оптимального дисплея рекомендується орієнтуватися на майбутнє і обзавестися гаджетом з сучасним OLED екраном. Це дійсно передова технологія, яка з часом повністю витіснить IPS попередників. Матриці з органічними світлодіодами мають краще перенесення кольорів, підтримують 4К і VR- контент, є енергоефективними і тоншими.

Єдиний істотний недолік таких продуктів – висока вартість. Можливо, ціна завищена на початковому етапі і з розвитком технології розробники зможуть запропонувати доступніше рішення. Для користувачів з обмеженим бюджетом є можливість вибрати IPS матрицю з високим розділенням і хорошим перенесенням кольорів. У результаті якість зображення на ній може бути навіть краще, ніж на OLED дисплеях деяких бюджетних смартфонів.

Рекомендуємо також почитати
26.02.2020
Презентація новинок від Ксиоми - Мі 10 і Ми 10 Про - була проведена в Китаї як телетрансляція
14.02.2020
11 лютого в Сан-Франциско компанія Samsung провела довгожданий захід Galaxy UNPACKED, у рамках якого були представлені відразу три новинки
19.10.2019
Причин, щоб одна людина хотів дізнатися місце розташування іншого в будь-який момент часу, може бути багато. Найчастіше цією інформацією хочуть володіти батьки, чиї діти самостійно відвідують школу, спортивні секції, творчі гуртки або інші місця.
19.10.2019
З необхідністю перепрошивки телефону стикаються багато власників смартфонів. Така потреба може виникнути, коли помічається порушення роботи додатків, швидко розряджається акумулятор, а заміна на новий не допомогла, пристрій не включається і при други
Дізнавайтеся про нові акції