Який екран краще IPS, OLED або Super Amoled

Якщо ви шукаєте інтернет-магазин Телефони в Одесі і бажаєте купити дешево Телефони зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.
Всього кілька років тому користувачі смартфонів задовольнялися TFT дисплеями. Вони виготовлялися за технологією, грунтованою на тонкоплівкових транзисторах і цілком влаштовували споживачів якістю зображення. Але з розвитком електронної індустрії розробникам вдалося досягти абсолютно нового рівня.
Зміни в кращу сторону розпочалися з появи IPS матриць, які мали максимальні кути огляду і яскраву картинку. Незабаром їх почали змінювати OLED, Amoled дисплеї. Але якою ж з них насправді забезпечує якісне зображення, а не є черговим маркетинговим прийомом? Відповісти на це питання постараємося в цій статті.
Що є IPS матриці
Рідкокристалічні IPS дисплеї виготовлені за особливою технологією, грунтованою на новому способі розташування електродів, що управляють. У цих матрицях вони розміщені в одній площині, паралельній екрану. Завдяки такій зміні, зображення дисплея стало яскравішим і насиченим. Виробники смартфонів тут же застосували цю розробку при виготовленні екранів своїх гаджетів.
Переваги IPS матриці :
- Правильно налагоджений дисплей IPS має відмінне перенесення кольорів. Кожен піксель матриці передає колір максимально точно, роблячи зображення насиченим і реалістичним.
- Стабільне енергоспоживання. На відміну від світлодіодних органічних матриць, рідкі кристали практично не споживають електричний струм. Живлення потрібно лише підсвічуванню, тому навантаження є фіксованим. Це дозволяє оптимально підібрати акумулятор і оптимізувати час автономної роботи при перегляді фільмів, іграх або інтернет-серфінгу.
- Тривалий термін експлуатації. IPS матриці на основі рідких кристалів мають мінімальний знос, тому є довговічними.
- Вартість. ЖК дисплеї, виготовлені по IPS технології, належать до доступної цінової категорії, порівняно з багатьма сучасними рішеннями, при цьому забезпечують хорошу якість зображення.
Незважаючи на численні достоїнства IPS матриць, у них є і певні недоліки:
- Тривалий час відгуку. Оскільки кожен піксель IPS дисплея збуджується не власним живленням, а залежить від світлодіодного підсвічування, то цей чинник істотно уповільнює реакцію кристалів на сигнал.
- Низька контрастність. Відношення яскравості найсвітлішого і найтемнішого пікселя IPS дисплеїв є недостатнім порівняно з сучасними рішеннями на основі органічних світлодіодів.
- Ненасичений чорний колір. Із-за постійного світлодіодного підсвічування IPS матрицям не вдається відтворити глибокий чорний колір.
OLED дисплеї
Технологія OLED (organic light - emitting diode) грунтована на виготовленні дисплеїв на базі органічних світлодіодів. Основною технічною відмінністю таких продуктів від попередників IPS є відсутність зовнішнього підсвічування. У сучаснішому рішенні органічні світлодіоди самостійно випромінюють світіння. Все, що для цього треба – подати на них живлення. Тому OLED матриці мають плівкову структуру, розташовану між двома провідниками.
Переваги OLED дисплеїв :
- Мінімальна товщина. За рахунок того, що в сучасних матрицях відсутній шар світлодіодного підсвічування, вони є тоншими. Завдяки цьому розробникам вдалося зменшити товщину гаджетів, в яких встановлені такі дисплеї.
- Глибокий чорний колір. Органічні світлодіоди, що відповідають за чорний колір, повністю відключаються, не випромінюючи світіння. Завдяки цьому чорний колір виходить максимально глибоким і насиченим.
- Низьке енергоспоживання. OLED дисплеї не мають світлодіодного підсвічування, яке постійно працює. Завдяки цьому знижується загальне енергоспоживання матриці.
- Максимальні кути огляду. Розташування користувача відносно площини дисплея не позначається на якості зображення.
- Висока контрастність. Завдяки можливості отримувати глибокий чорний колір збільшилася контрастність матриці.
Жодна технологія виготовлення дисплеїв не є ідеальною, тому OLED матриці теж мають декілька недоліків:
- Висока вартість. Сама по собі технологія виготовлення OLED дисплеїв є досить витратною, тому їх встановлюють, як правило, виключно у високотехнологічних гаджетах. Кінцевий продукт має досить високу вартість.
- Вигорання органічних світлодіодів. Оскільки кожен світлодіод OLED матриці самостійно випромінює світло, то він має свій обмежений ресурс. З кожним роком розробники намагаються оптимізувати роботу таких дисплеїв, щоб збільшити їх термін служби.
- Переважання синього кольору. Це незначний, але тим помітний недолік OLED дисплеїв. В результаті постійного світіння синій колір сприймається яскравіше, ніж червоний і зелений. Прибрати цей ефект розробники намагаються впровадженням додаткових технологій.
Amoled і Super Amoled
У мережі ведеться багато суперечок з приводу відмінностей OLED і Super Amoled дисплеїв. Що ж насправді є Amoled екраном? Технологія, грунтована на органічних світлодіодах, припускає два способи управління пікселями: активним і пасивним. Так от Amoled дисплей зроблений на базі активної матриці (active matrix), звідси і назва такого типу екрану – Active Matrix Organic Light - Emitting Diode.
По суті усі сучасні OLED матриці мають активне управління, тому між ними і Amoled дисплеями можна сміливо ототожнити. Super Amoled – продукт компанії Samsung, яка дала таку назву екранам своїх нових смартфонів. Спочатку розробники пояснювали термін тим, що їм вдалося прибрати повітряний проміжок між плівками OLED матриці. Проте таку структуру мають і інші Amoled дисплеї, тому приставка Super переслідує більше маркетингову мету.
Який дисплей вибрати
При виборі оптимального дисплея рекомендується орієнтуватися на майбутнє і обзавестися гаджетом з сучасним OLED екраном. Це дійсно передова технологія, яка з часом повністю витіснить IPS попередників. Матриці з органічними світлодіодами мають краще перенесення кольорів, підтримують 4К і VR- контент, є енергоефективними і тоншими.
Єдиний істотний недолік таких продуктів – висока вартість. Можливо, ціна завищена на початковому етапі і з розвитком технології розробники зможуть запропонувати доступніше рішення. Для користувачів з обмеженим бюджетом є можливість вибрати IPS матрицю з високим розділенням і хорошим перенесенням кольорів. У результаті якість зображення на ній може бути навіть краще, ніж на OLED дисплеях деяких бюджетних смартфонів.