0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (097) 692 02 02 mobileplanet.ua logo Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 11 років
333 відгуків
0
0
0

Друзi! У зв'язку з військовим становищем, працюємо в обмеженому режимі. Набирайте на контактні номери

Який екран краще IPS, OLED або Super Amoled

Який екран краще IPS, OLED або Super Amoled
Всього кілька років тому користувачі смартфонів задовольнялися TFT дисплеями. Вони виготовлялися за технологією, грунтованою на тонкоплівкових транзисторах і цілком влаштовували споживачів якістю зображення.

Якщо ви шукаєте інтернет-магазин Телефони в Одесі і бажаєте купити дешево Телефони зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Всього кілька років тому користувачі смартфонів задовольнялися TFT дисплеями. Вони виготовлялися за технологією, грунтованою на тонкоплівкових транзисторах і цілком влаштовували споживачів якістю зображення. Але з розвитком електронної індустрії розробникам вдалося досягти абсолютно нового рівня.

Зміни в кращу сторону розпочалися з появи IPS матриць, які мали максимальні кути огляду і яскраву картинку. Незабаром їх почали змінювати OLED, Amoled дисплеї. Але якою ж з них насправді забезпечує якісне зображення, а не є черговим маркетинговим прийомом? Відповісти на це питання постараємося в цій статті.

Що є IPS матриці

Рідкокристалічні IPS дисплеї виготовлені за особливою технологією, грунтованою на новому способі розташування електродів, що управляють. У цих матрицях вони розміщені в одній площині, паралельній екрану. Завдяки такій зміні, зображення дисплея стало яскравішим і насиченим. Виробники смартфонів тут же застосували цю розробку при виготовленні екранів своїх гаджетів.

Переваги IPS матриці :

 • Правильно налагоджений дисплей IPS має відмінне перенесення кольорів. Кожен піксель матриці передає колір максимально точно, роблячи зображення насиченим і реалістичним.
 • Стабільне енергоспоживання. На відміну від світлодіодних органічних матриць, рідкі кристали практично не споживають електричний струм. Живлення потрібно лише підсвічуванню, тому навантаження є фіксованим. Це дозволяє оптимально підібрати акумулятор і оптимізувати час автономної роботи при перегляді фільмів, іграх або інтернет-серфінгу.
 • Тривалий термін експлуатації. IPS матриці на основі рідких кристалів мають мінімальний знос, тому є довговічними.
 • Вартість. ЖК дисплеї, виготовлені по IPS технології, належать до доступної цінової категорії, порівняно з багатьма сучасними рішеннями, при цьому забезпечують хорошу якість зображення.

Незважаючи на численні достоїнства IPS матриць, у них є і певні недоліки:

 • Тривалий час відгуку. Оскільки кожен піксель IPS дисплея збуджується не власним живленням, а залежить від світлодіодного підсвічування, то цей чинник істотно уповільнює реакцію кристалів на сигнал.
 • Низька контрастність. Відношення яскравості найсвітлішого і найтемнішого пікселя IPS дисплеїв є недостатнім порівняно з сучасними рішеннями на основі органічних світлодіодів.
 • Ненасичений чорний колір. Із-за постійного світлодіодного підсвічування IPS матрицям не вдається відтворити глибокий чорний колір.

OLED дисплеї

Технологія OLED (organic light - emitting diode) грунтована на виготовленні дисплеїв на базі органічних світлодіодів. Основною технічною відмінністю таких продуктів від попередників IPS є відсутність зовнішнього підсвічування. У сучаснішому рішенні органічні світлодіоди самостійно випромінюють світіння. Все, що для цього треба – подати на них живлення. Тому OLED матриці мають плівкову структуру, розташовану між двома провідниками.

Переваги OLED дисплеїв :

 • Мінімальна товщина. За рахунок того, що в сучасних матрицях відсутній шар світлодіодного підсвічування, вони є тоншими. Завдяки цьому розробникам вдалося зменшити товщину гаджетів, в яких встановлені такі дисплеї.
 • Глибокий чорний колір. Органічні світлодіоди, що відповідають за чорний колір, повністю відключаються, не випромінюючи світіння. Завдяки цьому чорний колір виходить максимально глибоким і насиченим.
 • Низьке енергоспоживання. OLED дисплеї не мають світлодіодного підсвічування, яке постійно працює. Завдяки цьому знижується загальне енергоспоживання матриці.
 • Максимальні кути огляду. Розташування користувача відносно площини дисплея не позначається на якості зображення.
 • Висока контрастність. Завдяки можливості отримувати глибокий чорний колір збільшилася контрастність матриці.

Жодна технологія виготовлення дисплеїв не є ідеальною, тому OLED матриці теж мають декілька недоліків:

 • Висока вартість. Сама по собі технологія виготовлення OLED дисплеїв є досить витратною, тому їх встановлюють, як правило, виключно у високотехнологічних гаджетах. Кінцевий продукт має досить високу вартість.
 • Вигорання органічних світлодіодів. Оскільки кожен світлодіод OLED матриці самостійно випромінює світло, то він має свій обмежений ресурс. З кожним роком розробники намагаються оптимізувати роботу таких дисплеїв, щоб збільшити їх термін служби.
 • Переважання синього кольору. Це незначний, але тим помітний недолік OLED дисплеїв. В результаті постійного світіння синій колір сприймається яскравіше, ніж червоний і зелений. Прибрати цей ефект розробники намагаються впровадженням додаткових технологій.

Amoled і Super Amoled

У мережі ведеться багато суперечок з приводу відмінностей OLED і Super Amoled дисплеїв. Що ж насправді є Amoled екраном? Технологія, грунтована на органічних світлодіодах, припускає два способи управління пікселями: активним і пасивним. Так от Amoled дисплей зроблений на базі активної матриці (active matrix), звідси і назва такого типу екрану – Active Matrix Organic Light - Emitting Diode.

По суті усі сучасні OLED матриці мають активне управління, тому між ними і Amoled дисплеями можна сміливо ототожнити. Super Amoled – продукт компанії Samsung, яка дала таку назву екранам своїх нових смартфонів. Спочатку розробники пояснювали термін тим, що їм вдалося прибрати повітряний проміжок між плівками OLED матриці. Проте таку структуру мають і інші Amoled дисплеї, тому приставка Super переслідує більше маркетингову мету.

Який дисплей вибрати

При виборі оптимального дисплея рекомендується орієнтуватися на майбутнє і обзавестися гаджетом з сучасним OLED екраном. Це дійсно передова технологія, яка з часом повністю витіснить IPS попередників. Матриці з органічними світлодіодами мають краще перенесення кольорів, підтримують 4К і VR- контент, є енергоефективними і тоншими.

Єдиний істотний недолік таких продуктів – висока вартість. Можливо, ціна завищена на початковому етапі і з розвитком технології розробники зможуть запропонувати доступніше рішення. Для користувачів з обмеженим бюджетом є можливість вибрати IPS матрицю з високим розділенням і хорошим перенесенням кольорів. У результаті якість зображення на ній може бути навіть краще, ніж на OLED дисплеях деяких бюджетних смартфонів.