Увага! Акція вихідного для від АТ "УКРСИББАНК" спеціально для Вас! Спеціальна розстрочка на весь асортимент!
p>При виборі накопичувача для комп'ютера завжди виникають певні проблеми. Особливо це актуально з появою нового типу дисків SSD, які набирають все більшу популярність серед користувачів. Ці пристрої є твердотілими накопичувачами. Принцип їх роботи грунтований не на механіці, як в магнітних жорстких дисках, а на мікросхемах.
З використанням для читання і запису файлів в flash- пам'ять, розробники SSD- дисків змогли істотно збільшити їх швидкодію порівняно з HDD моделями. Але нова технологія позначилася на вартості – ціна 1 ГБ твердотілих накопичувачів вище, ніж у традиційних вінчестерів. Чи варто переплачувати і переходити повністю на SSD- диски? Розглянемо в статті детально особливості цих пристроїв.
Одна з головних характеристик, яка турбує усіх користувачів при виборі накопичувача – його місткість. І чим більше інформації здатний він вмістити, тим краще. Вартість містких SSD- дисків досить пристойна. Але не обов'язково обладнати ПК лише твердотілими сховищами. Фахівці рекомендують використати комбінований варіант з HDD- пристроями.
SSD- диск добре застосовувати для установки операційної системи і програм. При цьому швидкість завантаження ПК і швидкодія інтерфейсу ОС різко зросте. Для цих цілей досить буде встановити твердотілий накопичувач місткістю до 120 Гб. Ви відразу відчуєте різницю – ОС завантажиться за лічені секунди. А для зберігання фільмів, установки ресурсоємних ігор можна використати звичний HDD- диск.
Великий вибір SSD- сховищ дозволяє кожному покупцеві підібрати модель з необхідною місткістю. По місткості твердотілі накопичувачі класифікують таким чином:
За способом установки існує два види SSD- дисків :
Зовнішній накопичувач встановлюється поза корпусом системного блоку і підключається через інтерфейс USB 3.0 і USB 3.1. Таке рішення краще всього використати в якості мобільного сховища, на яке можна швидко записати інформацію з будь-якого комп'ютера. Тим більше використання USB роз'єму дає низьку швидкість передачі даних.
Чого не можна сказати про SATA 3 інтерфейсі, на якому працюють більшість твердотілих накопичувачів. Цей роз'єм забезпечує читання і запис файлів зі швидкістю до 600 МБ/с. У такий спосіб підключаються тільки внутрішні SSD- сховища, розташовані в слоті системного блоку.
Абсолютно інноваційним рішенням, властивим також виключно внутрішнім дискам, стало використання PCI - Express з'єднання. При цьому накопичувач підключається безпосередньо до материнської плати комп'ютера. Швидкість передачі даних з цим інтерфейсом може досягати 4 ГБ/с.
Розмір накопичувача украй важливий у тому випадку, коли місце для його установки обмежене. Особливо це стосується власників ноутбуків. Найбільш компактні SSD- диски з високою швидкістю передачі даних, які можна використати в портативних і стаціонарних ПК :
Більше габаритними і найпоширенішими вважаються твердотілі накопичувачі з форм-фактором 2,5. Це значення означає довжину діагоналі диска в дюймах. Вони підключаються через роз'єм SATA 3 і встановлюються усередині корпусу системного блоку.
На твердотілих накопичувачах зберігається дуже важлива інформація, втрата якої може привести до негативних наслідків. Тому дуже важливо, щоб ці пристрої стабільно працювали тривалий час. Для цього стоїть вибирати моделі відомих виробників, які гарантують якість і надійність своєї продукції. Найбільш відомими виготівниками SSD- дисків є наступні компанії:
Купити твердотілі накопичувачі цих і багатьох інших виробників за найвигіднішими цінами ви можете в інтернет-магазині MobilePlanet. Замовити вподобану модель можна в один клик прямо на сайті. Щоб отримати допомогу консультанта і оформити замовлення по телефону – дзвоніть по одному з вказаних телефонів. Доставка робиться у будь-який регіон України!