Увага! Супер-ціни! Купуйте смарт-годинники Samsung по найнижчій ціні в Україні! Переходь за посіланням!
Самовивіз товару за адресами в м. Одеса та Харків

Нужно ли охлаждать ssd

12.02.2020

Якщо ви шукайте інтернет-магазин SSD диски в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево SSD диски зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

З часів винаходу твердотілих накопичувачів, швидкодія комп'ютерів перестала упиратися в низьку швидкість роботи HDD. А після випуску накопичувачів типу NVMe швидкість роботи з файлами підвищилася мінімум в 3 рази.

Багато користувачів, що небайдуже відносяться до свого комп'ютера, намагаються продовжити термін його служби. Один із способів - підтримка температури усіх блоків в допустимих температурних межах.

У чому проблема

Питання, чи треба охолоджувати ssd диск, не стояло гостро, поки використовувалися накопичувачі з SATA інтерфейсом. Більшість таких облаштувань проблем перегрівання не випробовували, в крайньому випадку було досить хорошої циркуляції усередині корпусу і лише деякі топові пристрої могли зажадати установки термопрокладки.

Після ж випуску на ринок накопичувачів M.2 і підвищенні швидкості більше 1 Гбайта/з гостро встала проблема нагріву і відповідно питання - чи треба охолодження для ssd. Висока швидкість роботи таких накопичувачів може розігріти їх до 90 і більше градусів, при обмеженні для нормальної, у більшості популярних виробників, роботи 70.

Спроби рішення

Виробники стали вбудовувати програмний захист, що обмежує швидкість роботи досягши критичних температур, що знижує продуктивність усієї системи в цілому. Наступним кроком стало установка розсіювальних радіаторів для кращого охолодження ssd.

Також деякі топові виробники материнських плат стали комплектувати свої вироби термоинтерфейсами. Для вирішення проблеми в домашніх умовах може знадобитися:

  • термопрокладка
  • радіатор
  • викрутка.

Звичайно, цей набір потрібний за відсутності штатної системи, щоб достатньою мірою охолоджувати диск, або при низькій ефективності її роботи, наприклад при поганій циркуляції усередині системного блоку.

Після установки усіх комплектуючих рекомендується запустити одну з програм тестування навантаження для перевірки чи справляється ssd охолодження зі своєю функцією.

Висновок — охолодження використати треба

Різні системи охолодження мають різну ефективність, проте більшість з них справляються зі своєю функцією досить добре. Так само варто мати зважаючи на, що сильним нагрівом грішать в основному накопичувачі топового сегменту та ще і при достатніх навантаженнях.

Проте, не для кого не секрет, що пониження робочої температури на практично будь-яких електронних пристроях, подовжує термін їх служби, іноді у декілька разів.

Рекомендуємо також почитати
10.01.2020
SSD- накопичувачі упевнено завойовують ринок. Швидкість роботи, компактність розмірів робить новинку затребуваною в різних сферах. Наприклад, для мобільної техніки такий диск ідеально підходить за рахунок мінімального споживання енергії. У цій статті пров
Дізнавайтеся про нові акції