Увага! В наявності новинки від компанії Samsung - Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21+ та Samsung Galaxy S21 Ultra Чекаємо Ваших замовлень!
Ноутбук — це складаний портативний комп'ютер, який можна узяти з собою. Є різні типи ноутбуків, які призначені для самих різних завдань. Далі — особливості моделей і рекомендації по вибору.
Усі ноутбуки діляться на декілька основних видів:
Серед усіх чотирьох типів є як більше, так і менш потужні моделі.
В першу чергу треба звернути увагу на діагональ екрану :
Інша важлива характеристика — покриття екрану. Воно може бути глянсовим і матовим. Матові екран кращий. Він не відбиває світло і не дає відблисків, тому очі менше втомлюватимуться. Проте глянсові екрани мають чіткішу картинку і більший кут огляду.
Третя особливість — дозвіл екрану. Це число пікселів, яке вміщує дисплей. Чим їх більше, тим чіткіше зображення. Найпоширеніші дозволи — 1366x768 і 1920x1080. Це якісні HD матриці з чітким і яскравим зображенням.
Від них залежить потужність ноутбука і набір завдань, з якими він зможе справлятися. На що дивитися:
Один з найважливіших компонентів. Чим він потужніший, тим швидше працює комп'ютер. Більшість ноутбуків мають двух- або четырехъядерные процесори від фірм Intel і AMD.
Компанія Intel лідирує в галузі. І випускає процесори різних потужностей :
Це місце, в якому зберігається уся інформація. Є два типи жорстких дисків : SSD і HDD.
Усередині HDD — маленький диск, що крутиться. Він може механічно ушкодитися, тому такі моделі вважаються менш надійними (особливо дешеві).
Усередині SSD такого диска немає. Тільки мікросхеми. Як правило, ноутбуки з SSD працюють швидше і рідше ламаються. Хоча бувають виключення.
Об'єм жорсткого диска може бути будь-яким. Найпоширеніші варіанти: 150-200 Гб, 250-500 Гб, 500-750 Гб і 1-2 Тб.
Від неї залежить швидкодія ноутбука і число завдань, які можуть виконуватися одночасно. Чим більше оперативна пам'ять, тим краще.
Стандартні об'єми оперативної пам'яті : 4 Гб, 8 Гб і 16 Гб. У малопотужних ноутбуків зустрічається пам'ять розміром 2 Гб. У потужних і дорогих моделей — 32 Гб і 64 Гб.
Є два типи відеокарт : інтегровані і дискретні. Перші вбудовані в процесор, другі є знімними. Найпоширеніші моделі — AMD Radeon і nVidia GeForce.
Є дві основні операційні системи: Windows і Linux.
На багатьох ноутбуках встановлена Windows 10. Вона універсальна і підходить для більшості завдань. У тому числі для ігор.
Linux — варіант для професіоналів. Цю ОС віддають перевазі багато розробників. Проте в не працюватимуть більшість ігор і програм для створення графіки (наприклад, Adobe).
Придбати ноутбук можна з передвстановленою ОС і без неї. Девайс із вже встановленою системою дорожче.
Сучасні комп'ютерні ігри ваговиті і займають багато пам'яті. Не усі ноутбуки з ними справляються. Тому і були створені ігрові моделі. У них потужне залізо і високопродуктивна начинка.
Ігровий ноутбук має якості хорошого настільного комп'ютера. Проте з ним можна вільно переміщатися по квартирі або узяти з собою в поїздку.
Для новітніх популярних ігор рекомендується вибирати комп'ютери з відеокартами останніх моделей :
Якісний екран — IPS з частотою оновлення 120 Гц. Проте тоді система повинна мати мінімум 16 ГБ оперативної пам'яті і процесор Intel i7. І жорсткий диск SSD.
Якщо планується брати ноутбук з собою під час поїздок і подорожей, краще узяти менш потужну, але легшу модель з хорошою батареєю. Для роботи з відео рекомендуються OLED- екрани. У них якісніше перенесення кольорів.
Лідером 2019 року став ноутбук Razer Blade 15 Enhanced Model. Він мобільний, продуктивний і довго працює без заряджання.
З бюджетних варіантів хороший Acer Predator Helios 300.
Трансформери і ноутбуки 2-в- 1 мають сенсорний екран і рухливий корпус. Тому легко перетворюються на планшет. Деякі моделі не мають знімного екрану, але можуть складатися в обидві сторони.
Кому підходить трансформер:
Є різні типи трансформерів. Наприклад, з екраном, що крутиться в різні боки, або що обертаються на 360 градусів. Більшість ноутбуків 2-в- 1 мають середню потужність. Проте є моделі з процесором Intel Core i7 або i9, а також з оперативною пам'яттю від 16 Гб. Подібні пристрої дозволяють грати навіть в найвимогливіші ігри для ПК. Приклад такого ноутбука — Microsoft Surface Book 2.
Інша популярна модель — HP Envy X2. Ключова особливість — довгий час автономної роботи (до 22 годин без заряджання). Не менш цікавий Asus ZenBook Flip 13. Процесор Intel Core i5 і 8 Гб оперативної пам'яті забезпечують високу продуктивність. Екран обертається на 360 градусів. Корпус тонкий і металевий. Також ZenBook Flip 13 славиться якісним звуком.
Тонкий корпус не лише робить пристрій більше портативним, але і стильно виглядає. Найтонші моделі називають ультрабуками.
Раніше у тонких і легких девайсов страждала продуктивність. Проте сучасні моделі могли похвалитися усіма достоїнствами звичайних ноутбуків. Технологічний прогрес допоміг ним стати ще тонше і потужніше.
Деякі моделі завантажують систему за п'ять секунд або менше. Багато хто має SSD- диск і працюють швидше, ніж звичайний ноутбук. Проте такі моделі коштують набагато дорожче.
Більшість сучасних ультрабуков працюють на процесорах Intel 7-го і 8-го поколінь. Найпопулярніші моделі 2019 року — Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 і різні конфігурації ASUS ZenBook. Перший варіант бюджетнее. Другий — производительнее.
Ноутбук — крихкий пристрій. Проте особливі «невбивані» моделі, з якими можна працювати в небезпечному навколишньому оточенні. У них міцніший корпус і надійне залізо.
Загальні особливості:
Кому підходять захищені ноутбуки: військовослужбовкам, будівельникам і працівникам виробництва, співробітникам медичної і пожежної служби, працівникам МНС і т. д.
Такий ноутбук може безперебійно працювати під час вітру і дощу, в умовах морозу, при високих температурах. Також йому не страшні удари. Проте рівні захисту у різних моделей різні.
Найбільш великі виробники захищених моделей — Getac, Dell і Panasonic. У покупців досить популярний ноутбук Panasonic Toughbook CF - 20.
Ноутбук для навчання вимагає оптимального співвідношення ціни/якості. Йому не обов'язково виконувати високонавантажені завдання, тому підійде бюджетний варіант.
Оптимальні характеристики: легка вага (щоб можна було брати з собою на навчання), невеликий розмір і довгий час автономної роботи.
Підійде среднемощный процесор (наприклад, Intel Core i3 або i5) і середній об'єм оперативної пам'яті (4-8 Гб).
Бажано, щоб у комп'ютера була «тиха» клавіатура.
Серед вдалих моделей: Acer Aspire 3 A315 (бюджетний девайс з 4 Гб оперативної пам'яті і з накопичувачем на 500 Гб), Lenovo Yoga 530 (легкий трансформер з сенсорним дисплеєм) і Dell Inspiron 3583 (4 Гб оперативної пам'яті і процесор Intel Core i5 - 8265u).
Виключення — ноутбуки для графічних дизайнерів і технічних фахівців. Цим людям бажано придбавати моделі з оперативною пам'яттю від 6 Гб і з потужним процесором (наприклад, Intel Core i7).
Вибір ноутбука для роботи залежить від завдань, які він повинен виконувати. Для роботи з поштою, офісними програмами і браузерами підійдуть найпростіші бюджетні варіанти. Наприклад, згаданий вище Acer Aspire 3 A315.
Для частих поїздок краще вибирати легкі пристрої або трансформери з тривалою автономною роботою. Наприклад, HP EliteBook 850.
Якщо по роботі необхідно працювати з важкими програмами, краще брати дорожчі і продуктивніші моделі. Наприклад, ASUS VivoBook 15, MSI GS75 і ThinkPad X1
Ноутбуки для домашнього користування — це максимально широкий вибір.
На що звернути увагу:
Також варто перевірити, чи є в пристрої усі необхідні роз'єми.
Універсальний ноутбук — це комп'ютер, однаково відповідний для усіх можливих завдань. Наприклад, для роботи в офісі, для комп'ютерних ігор, для розробки додатків і т. д.
Тому краще віддавати перевагу новим продуктивним моделям. Наприклад:
В цілому, при виборі варто орієнтуватися на ключові завдання, які повинен виконувати ноутбук.
Також варто звернути увагу, чи є у ноутбука:
Якщо планується замінювати компоненти, варто мати на увазі, що деякі ноутбуки не дають можливості легко зняти процесор і відеокарту.
Лідерами серед бюджетних ноутбуків є компанії Acer, Lenovo і HP. У дорожчому сегменті популярні комп'ютери ASUS, Dell і MSI.
До речі, кожен виробник прагне виділити не лише технічними характеристиками, але і дизайном. На це теж треба звертати увагу.
Щоб не нарватися на підробку, придбавати ноутбук краще у офіційних представників. Наприклад, в нашому магазині. Уся продукція сертифікована і пройшла ретельну перевірку.