Увага! Акція вихідного для від АТ "УКРСИББАНК" спеціально для Вас! Спеціальна розстрочка на весь асортимент!
Плита — один з головних і самих використовуваних елементів кухні. Тому треба інвестувати в неї грамотно. Є безліч типів плит. Далі — основні різновиди моделей і рекомендації по вибору.
Усі кухонні плити розділяють на три головні групи: газові, електричні і комбіновані.
Також плити вибирають за наступними критеріями:
Перш ніж приступати до вибору, необхідно визначитися, для чого і як часто плита використовуватиметься. Для частого і щоденного готування оптимально придбавати багатофункціональні моделі. А для любителів поїсти зовні удома підійде компактна недорога плита на дві-три конфорки.
Найекономічніший варіант. Для нагріву використовується відкрите полум'я. Багато газових плит не лише дешевші за інші типи, але і витрачають менше енергії. Газ дешевший за електрику.
Користуватися такою плитою просто. Налаштувань — мінімум. А сучасні газові конфорки включаються простим поворотом. У газових плит бувають різні типи варильних панелей :
Важливо упізнати характеристики духовки. Недорогі моделі мають тільки нижній нагрів. Якщо важлива максимальна функціональність духової шафи, варто вибирати плити з електродуховкою.
Головний мінус газової плити — аварійність. Якщо встановити її неправильно, є ризик витоку газу. Час від часу пристрій треба чистити і перевіряти на справність. Монтаж — тільки біля газопровідної труби. Також такий пристрій менш функціонально, чим електрична плита.
Проте і плюси є. Газова плита нагрівається швидше. Полум'я легко і зручно регулювати. Можна готувати навіть у тому випадку, якщо відключать електрику.
Мають ряд переваг :
У багатьох моделей можна регулювати температурний режим. Завдяки електронному термостату електрична духовка рівномірно розподіляє тепло по усій зоні приготування. Цей ефект більше виражений в моделях з конвекцією. Проте у електродуховок є особливість — вони довше прогріваються.
При готуванні на електричних конфорках обов'язково використати спеціальний посуд з товстим дном (особливо у разі індукційних і склокерамічних моделей). Також для електроплити потрібна установка потужної розетки і кабелю, які підходять для високого навантаження.
Індукційна варильна панель — окремий різновид електричної плити. Замість традиційних відкритих нагрівальних елементів ці панелі складаються з магнітних котушок, які знаходяться під гладкою склокерамічною поверхнею. Плита нагрівається тільки у тому випадку, якщо на варильній панелі стоїть сумісний з індукцією металевий посуд.
У індукційної плити три головні переваги. Високий рівень безпеки, хороша енергоефективність (вище, ніж у газових і стандартних електричних плит), а також швидкий нагрів. Панель дуже чутлива до змін температури, а тому дозволяє точніше її регулювати.
Мінуса два: часто висока ціна і необхідність в особливому посуді.
Цей підтип поєднує два попередніх. Плита може працювати як від газу, так і за рахунок електрики. У таких моделей можуть поєднуватися різні варильні поверхні і печі.
Типів варильних поверхонь три: електричні, газові і газоелектричні. У останньому випадку поруч знаходяться газові і електроконфорки. Наприклад, дві газові, дві електро. Матеріали теж різні: сталь нержавіюча, емаль, склокераміка і т. д.
Духовка також може бути або газовою, або електричною. Незалежно від типу варильної поверхні. Так, наприклад, представлена на сайті плита BEKO FSS52130DCRS має чотири газові конфорки і електрична духова шафа.
Кому варто придивитися до комбінованої плити:
Для підключення комбінованої плити досить розетки на 220 вольт. Проте рівень споживання енергії залежить від конкретної моделі плити.
По-перше, треба обернути на число і розмір/потужність конфорок. Найбільш поширені варіанти плит — четырех- і трьохконфорки. Об'єми конфорок на одній панелі можуть співпадати. А можуть бути різними і мати різну потужність. Останній варіант универсальнее. І підходить для тих, хто часто і багато готує.
Самий матеріал конфорки $##$, що часто зустрічається;mdash; чавун. Стандартні розміри — 145 см, 180 см і 220 см в діаметрі.
Ще один поширений тип — конфорки з трубчастим нагрівачем. Такі типи швидше нагрівають посуд, проте важливо дивитися на діаметр нагрівальної трубки. Чим більше розміру, тим менше теплопередачі.
Конфорки галогенним електричним нагрівом прогрівають посуд практично миттєво. Як правило, згори знаходиться склокерамічне покриття. Такі плити мають більш високу вартість.
Індукційні конфорки вимагають спеціального металевого посуду. Проте вони безпечніші в порівнянні з іншими типами. І відрізняються більшою естетичністю. Нагрів відбувається за рахунок збудження електронів посудного дна.
Більшість духовок електрична. Вони універсальні і можуть встановлюватися практично на будь-якій кухні. Тоді як газова піч вимагає подання природного газу, що є не в усіх будинках.
Електрична духовка дозволяє точніше регулювати температуру і більше рівномірно розподіляє тепло по усій зоні приготування. Проте процес нагріву триває довше. Серед газових духових шаф вибір менший. Проте у них є декілька переваг:
Додаткові критерії вибору — розмір і потужність духової шафи. Ці параметри залежать від виробника. Найбільш широкий вибір — у німецьких виробників. Наприклад, Bosch.
Якщо у будинку часто готують, варто звернути увагу на двокамерних духовки. Вони можуть бути як з одними дверцями, так і з двома. Температура і режим в таких камерах встановлюються окремо і не залежать один від одного.
Німецький виробник Bosch — синонім технологій і інновацій. Один з провідних брендів побутової техніки. Продукти марки славляться функціональністю, підвищеною безпекою і простим управлінням.
По затвердженнях самої компанії, їх плити виготовляються з «найбільш стабільних» матеріалів і проходять безліч стресс-тестов. Більшість моделей електрична. Дорогі варіанти мають сенсорні панелі управління і функцію самоотключения.
Популярний турецький виробник. Відноситься до середнього цінового сегменту. Одна з ключових особливостей кухонних плит BEKO — різноманітність зовнішнього вигляду і великий набір функцій.
Є як електричні, так і газові моделі. Останні часто обладнані системою газ-контроля і электроподжигом. Багато плит BEKO відносяться до комбінованого типу. Найчастіше — з газовими конфорками і електричною плитою. Наприклад, до таких моделей можна віднести плити BEKO FSM52335DXDS, FSE52130DX і FSM 62320 DWS.
Cezaris — білоруська компанія, яка спеціалізується на виробництві газових плит. Відноситься до бюджетного сегменту.
Техніка компанії може працювати як на природному, так і на зрідженому газі. Більшість моделей мають функцію контролю газу електричний піджиг конфорок.
Екземпляри подорожче додатково можуть мати рожен і гриль усередині духовки. Наприклад, як плита Cezaris ЭПНД 1000-01. Це типовий представник продукції. ЭПНД 1000-01 має повністю електрична і має поверхню і емальованій сталі.
Більшість плит мають чотири конфорки. Майже усі моделі оснащені захисною металевою кришкою, яка оберігає варильну панель від бризок забруднень. Інший представник продукції — газова плита ПГ 3100-13 з электроподжигом. Духовка теж газова.
Ще одна білоруська торгова марка. Більшість плит відносяться до бюджетного сегменту. І нагрівають їжу за допомогою газу. Проте є електричні і комбіновані моделі.
Як матеріали використовуються емаль, нержавіюча сталь і скло. Як для газових, так і для електричних плит.
У продукції переважно механічне управління. Якщо плита газова, конфорка запалюється автоматично. За допомогою кнопки і при повороті перемикача. У плит може бути вбудований таймер (аналоговий або сенсорний).
Глибина і ширина продукції варіюється від 50 до 60 см Звичайна висота — 85 см Багато плит мають захисні щитки із скла і металу. Наприклад, моделі 1200-С6 K33 і ПГ 5100-02 0187.
Відносно молодий німецький бренд, що з'явився в 1999 році. Продукція відрізняється минималистичным і нехитрим дизайном. Типи плит самі різні: від стандартних газових до індукційних.
У багатьох покупців популярні моделі FCGX 53091 і FCCWS 580977. Вони в корені різні і є яскравими представниками продукції компанії.
Плита FCGX 53091 — це газова плита з механічним типом управління. Має покриття з емалі і чотири конфорки, що знаходяться по чавунними гратами. У конфорок різна потужність. Це одна з найбільш бюджетних моделей марки.
Плита FCCWS 580977 — електрична з ефектним склокерамічним покриттям. Є вбудований електрогриль. Ця модель дорожча.
Є у марки і комбіновані плити. Наприклад, модель FCGX 621009 із сталі нержавіючого типу. Тут газові конфорки поєднуються з електричною духовою шафою.
Італійський виробник побутової техніки. Випускає самі різні плити: електро, газові, комбіновані. Так, модель ZCM 9540 G1W оснащена двома електричними і двома газовими конфорками. Духовка електрична.
Більше бюджетна плита ZCG 9210 M 1 W — повністю газова. А модель ZCV 9553 G1W — електрична. До речі, у останньої — склокерамічна вона нагріву. Такі моделі дорожчі.
Майже усі духові шафи Zanussi оснащені інфрачервоними тепловими випромінювачами. Це дає можливість отримати красиве рум'яне прожарення. Ще одна особливість марки — підвищена увага до економії енергії. Майже усі моделі плит досить энергоэффективны. Незалежно від типу.
Інші популярні виробники кухонних плит :
Ці компанії виробляють плити самих різних конфігурацій і цінових сегментів. Вони також представлені в інтернет-магазині MobilePlanet по одних з кращих цін в Україні.