Увага! Акція вихідного для від АТ "УКРСИББАНК" спеціально для Вас! Спеціальна розстрочка на весь асортимент!
Материнська плата є основним елементом комп'ютера. Через неї робиться підключення усього устаткування ПК і взаємодія його складових. Вибирати начинку необхідно з урахуванням усього устаткування комп'ютера.
Від цього залежатиме кількість роз'ємів, їх тип і підтримка певних елементів. До того ж, правильно підібране устаткування збереже можливість для проведення апгрейда в майбутньому. Розглянемо основні параметри, на які необхідно звернути увагу при купівлі материнської плати.
Якщо потрібна заміна застарілої або такої, що вийшла з ладу материнської плати, то купувати нову треба з урахуванням типу процесора, на якому працює комп'ютер. Це пояснюється тим, що певні моделі підтримують чіпи різних виробників. При складанні нового ПК також слід спочатку визначитися з процесором, а лише потім приступати до вибору плати. Відповідно до основних виробників процесорів, випускають материнські плати на базі двох платформ:
Але це не означає, що материнська плата підтримує тільки той процесор, який встановлений спочатку. З часом його можна замінити на потужніший, але з того ж сімейства.
Роз'їм, в який встановлюється процесор, називається сокетом. Він може взаємодіяти з продуктом фірми Intel або AMD. Таких сокетів на одній материнській платі може бути до 4-х. Для звичайних призначених для користувача комп'ютерів досить одного роз'єму. Два і більше використовуються в робочих станціях, серверах і так далі
Існує декілька типів роз'ємів :
Виробники материнських плат з кожним роком удосконалять і видозмінюють сокети. Тому краще всього купувати сучаснішу модель, яка дасть можливість в майбутньому встановити процесор наступного покоління.
До складу материнської плати входить мікропроцесор, за допомогою якого відбувається управління компонентами комп'ютера. Цей елемент називається чіпсетом і від нього залежать можливості ПК і взаємодія устаткування.
Оскільки він визначає практично усі характеристики плати, то треба уважно вибирати його модель. Чіпсети, як і процесори, випускають компанії Intel або AMD. Тому в комп'ютері мають бути встановлені компоненти одного виробника.
Кожен чіпсет, залежно від моделі, має своє призначення:
На функціональність материнської плати впливає кількість і тип зовнішніх інтерфейсів, число слотів для пам'яті, підтримки розгону CPU, типу пам'яті, пропускної спроможності.
Оперативна пам'ять забезпечує продуктивність комп'ютера. Відповідно, чим більше об'єму пристрою, що запам'ятовує, тим краще для роботи ПК. Для цього на материнській платі має бути декілька слотів для планок ОЗУ.
Розрізняють моделі з кількістю роз'ємів від 2 до 16. Встановлені додаткові роз'єми дозволять удосконалити ПК в майбутньому шляхом установки більшого об'єму пам'яті.
Перш ніж купити материнську плату, треба звернути увагу на підтримуваний тип оперативної пам'яті :
Чим вище покоління модуля, тим краще його пропускна спроможність і енергоефективність.
Формат будь-якої материнської плати залежить від кількості інтерфейсів, роз'ємів і додаткових слотів. Звідси зрозуміло, що плата продуктивного комп'ютера не буде мініатюрною. За цією характеристикою розрізняють декілька моделей:
Ця характеристика важлива, коли плата підбирається для вже існуючого системного блоку, в який вона повинна поміститися.
Придбавати устаткування для комп'ютера слід на перевірених офіційних ресурсах. Таким є спеціалізований інтернет-магазин електроніки MobilePlanet. У каталозі сайту ви можете вибрати материнську плату з необхідними параметрами різних виробників :
Для стабільної і довговічної роботи комп'ютера краще вибирати продукти відомих виробників. Вони дорожать своєю репутацією і випускають якісне, надійне устаткування.
Для замовлення продукції дзвоніть по телефонах, вказаних на сайті, або оформляйте купівлю в один клик на сторінці товару. У нас великий вибір материнських плат за найвигіднішими цінами!