Увага! Супер-ціни! Купуйте смарт-годинники Samsung по найнижчій ціні в Україні! Переходь за посіланням!
Самовивіз товару за адресами в м. Одеса та Харків

Для чего нужна материнская плата

12.02.2020

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Материнські плати в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Материнські плати зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Спершу варто розібратися, що таке системна плата (вона ж материнська плата). Це основний елемент і найбільша конструктивна деталь усередині системного блоку ПК. Саме до неї підключаються і зв'язуються між собою інші компоненти персонального комп'ютера.

 • На поверхні системної материнської плати (Motherboard) розташовуються:
 • Роз'єми для підключення процесора, ОЗУ;
 • Мікросхеми чіпсета (північний, південний міст);
 • Контроллери шин, периферійних пристроїв;
 • Слоти розширення.

Головним призначенням материнки, являється забезпечення коректної роботи таких компонентів комп'ютера як центральний процесор, модулі оперативної пам'яті, накопичувачами пам'яті, відеокарта і інші пристрої.

Обмін інформацією між переліченими вище пристроями відбувається між секторами материнської системної плати. Від конструктивних особливостей і типів роз'ємів якої, залежить які компоненти будуть використані в остаточному складанні ПК.

Що робить материнська плата

Значення системної плати на комп'ютері найважливіше. Вона погоджує роботу усіх компонентів ПК. Основними функціями за які відповідає материнка являються:

 • З'єднання усіх компонентів персонального комп'ютера між собою.
 • Створення единулй системи між мишею, клавіатурою, процесором, монітором і відеокартою.
 • Здійснює контроль процесором, забезпечує коректну роботу усіх операцій в системі.
 • Аудіофайли відтворюється із застосуванням звукової карти, вбудованої в плату.
 • Вбудований LAN роз'єм дозволяє виходити в Інтернет.
 • Зображення генерується за допомогою графічної карти, вбудованої в материнку і виводиться на монітор.

Де знаходиться материнська плата у комп'ютера

З тієї причини, що материнська плата – найбільша деталь персонального комп'ютера і до неї підключаються усі інші компоненти, знайти її не складає складності. У переважній більшості випадків, вона розташована паралельно бічній кришці системного блоку.

Варто зняти бічну кришку з корпусу комп'ютера, і усередині у протилежної стінки можна побачити системну плату. Це актуально для стаціонарних комп'ютерів. На ноутбуках, дістатися до материнки складніше.

Зовні вона конструктивно відрізняється від материнської плати настільного ПК, форма і розміри різняться від виробника, що робить за рідкісним винятком неможливим заміну між ноутбуками.

Як визначити яка материка встановлена

Коли виникає гостра необхідність заміни компонентів і пристроїв в системному блоці, важливо знати яка саме модель системної плати встановлена.

Щоб отримати необхідну інформацію, існує декілька способів. За допомогою системних можливостей персонального комп'ютера, документація з якою вона була куплена, скориставшись командним рядком або спеціальною утилітою.

Наприклад, найпростіше встановити популярну програму CPU - Z, яка виводить на екран усю потрібну інформацію. Після установки вимагається запустити програму, і у вікні, що з'явилося, знайти вкладку mainboard. Там відображатиметься модель системної плати і дані про виробника устаткування.

Якщо ви вирішили замінити відеокарту свого комп'ютера на новішу її модель, то в каталозі інтернет-магазину MobilePlanet легко знайдете те, що шукали, а наші досвідчені фахівці допоможуть визначитися з вибором і розповідять про особливості кожної вибраної вами моделі.

Рекомендуємо також почитати
02.10.2019
Материнські плати Gigabyte відмінно себе зарекомендували на ринку комп'ютерних комплектуючих. Їх вибирають більшість користувачів. Перед тим, як робити свій вибір, треба дізнатися якомога більше інформації про доступні моделі. Материнські плати Gigabyte
23.09.2019
Одним з найважливіших компонентів в конструкції комп'ютера, поза сумнівом, є материнська плата. Адже інші комплектуючі підключаються саме до неї, і вона відповідає за їх роботу і обмін даними.
Дізнавайтеся про нові акції