0

Увага! Замовляй найсвіжіші яблочки Apple на сайті за супер-ціною! Самовивіз! Безкоштовна доставка по Одесі! Працюємо без вихідних!

Для чого потрібна материнська плата

Для чого потрібна материнська плата
Спершу варто розібратися, що таке системна плата (вона ж материнська плата). Це основний елемент і найбільша конструктивна деталь усередині системного блоку ПК.

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Материнські плати в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Материнські плати зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Спершу варто розібратися, що таке системна плата (вона ж материнська плата). Це основний елемент і найбільша конструктивна деталь усередині системного блоку ПК. Саме до неї підключаються і зв'язуються між собою інші компоненти персонального комп'ютера.

 • На поверхні системної материнської плати (Motherboard) розташовуються:
 • Роз'єми для підключення процесора, ОЗУ;
 • Мікросхеми чіпсета (північний, південний міст);
 • Контроллери шин, периферійних пристроїв;
 • Слоти розширення.

Головним призначенням материнки, являється забезпечення коректної роботи таких компонентів комп'ютера як центральний процесор, модулі оперативної пам'яті, накопичувачами пам'яті, відеокарта і інші пристрої.

Обмін інформацією між переліченими вище пристроями відбувається між секторами материнської системної плати. Від конструктивних особливостей і типів роз'ємів якої, залежить які компоненти будуть використані в остаточному складанні ПК.

Що робить материнська плата

Значення системної плати на комп'ютері найважливіше. Вона погоджує роботу усіх компонентів ПК. Основними функціями за які відповідає материнка являються:

 • З'єднання усіх компонентів персонального комп'ютера між собою.
 • Створення единулй системи між мишею, клавіатурою, процесором, монітором і відеокартою.
 • Здійснює контроль процесором, забезпечує коректну роботу усіх операцій в системі.
 • Аудіофайли відтворюється із застосуванням звукової карти, вбудованої в плату.
 • Вбудований LAN роз'єм дозволяє виходити в Інтернет.
 • Зображення генерується за допомогою графічної карти, вбудованої в материнку і виводиться на монітор.

Де знаходиться материнська плата у комп'ютера

З тієї причини, що материнська плата – найбільша деталь персонального комп'ютера і до неї підключаються усі інші компоненти, знайти її не складає складності. У переважній більшості випадків, вона розташована паралельно бічній кришці системного блоку.

Варто зняти бічну кришку з корпусу комп'ютера, і усередині у протилежної стінки можна побачити системну плату. Це актуально для стаціонарних комп'ютерів. На ноутбуках, дістатися до материнки складніше.

Зовні вона конструктивно відрізняється від материнської плати настільного ПК, форма і розміри різняться від виробника, що робить за рідкісним винятком неможливим заміну між ноутбуками.

Як визначити яка материка встановлена

Коли виникає гостра необхідність заміни компонентів і пристроїв в системному блоці, важливо знати яка саме модель системної плати встановлена.

Щоб отримати необхідну інформацію, існує декілька способів. За допомогою системних можливостей персонального комп'ютера, документація з якою вона була куплена, скориставшись командним рядком або спеціальною утилітою.

Наприклад, найпростіше встановити популярну програму CPU - Z, яка виводить на екран усю потрібну інформацію. Після установки вимагається запустити програму, і у вікні, що з'явилося, знайти вкладку mainboard. Там відображатиметься модель системної плати і дані про виробника устаткування.

Якщо ви вирішили замінити відеокарту свого комп'ютера на новішу її модель, то в каталозі інтернет-магазину MobilePlanet легко знайдете те, що шукали, а наші досвідчені фахівці допоможуть визначитися з вибором і розповідять про особливості кожної вибраної вами моделі.