Увага! Акція вихідного для від АТ "УКРСИББАНК" спеціально для Вас! Спеціальна розстрочка на весь асортимент!
Оперативна пам'ять – тимчасове сховище даних, яке використовуються комп'ютером для швидшого доступу до файлів програм, додатків і іншого. Однією з основних характеристик ОЗУ є об'єм. Чим він більший, тим вище продуктивність ПК, особливо при роботі з ресурсоємним ПО. Але швидкодія комп'ютера залежить не лише від оперативної пам'яті. Вона повинна відповідати і іншому устаткуванню. Для цього розглянемо основні характеристики ОЗУ.
Зайві гігабайти ОЗУ не завадять комп'ютеру, але чи варто переплачувати і вибирати плату з найбільшим об'ємом? Для відповіді на це питання треба визначитися з цільовим призначенням ПК. Для роботи з офісними програмами, інтернет-браузерами і виконання інших повсякденних завдань цілком достатньо буде 4 ГБ пам'яті.
Загальний об'єм ОЗУ в 8 ГБ дозволить грати у багато сучасних ігор, комфортно користуватися декількома програмами одночасно. Але для роботи із складними тривимірними редакторами і відеоігор з щонайпотужнішими налаштуваннями графіки краще встановити 16 ГБ оперативної пам'яті. А якщо дозволяє бюджет, і ви хочете зробити хороший заділ продуктивності на найближчі роки, то можна апгрейдить ПК до 32 ГБ ОЗУ.
Визначившись із загальним об'ємом оперативної пам'яті, треба розібратися, що краще: встановити одну плату або дві, що дають в сумі той же об'єм. Тут мова піде о двоканальній роботі ОЗУ (буває трьох і чотирьох канальна, але вона використовується в професійних робітниках станціях і серверах). У цьому режимі об'єм встановлених плат підсумовується (можна недолічитися до 10бъема), але подвоюється їх пропускна спроможність, що помітно підвищує продуктивність ПК. Для цього ОЗУ повинні відповідати умовам:
Існує стандартна класифікація оперативної пам'яті за об'ємом:
На цей параметр треба обов'язково звертати увагу при виборі ОЗУ, оскільки не будь-яка плата може бути встановлена в комп'ютер. Оперативна пам'ять різного типу має різні роз'єми для установки. Материнська плата, як правило, підтримує тільки один певний тип. Але існують деякі плати з підтримкою комбінованих ОЗУ.
Типи оперативної пам'яті :
Стандарти DDR і DDR2 є вже застарілими і не використовуються в сучасних комп'ютерах. Потреба в них може виникнути лише при апгрейде старих ПК. Оперативна пам'ять DDR3 встановлена у багатьох комп'ютерах, що функціонують упродовж декількох років. Вона має хорошу пропускну спроможність і працює у високому діапазоні частот (1066-2400 Мгц).
Але якщо ви вирішили прокачати свій ПК або займаєтеся його складанням з нуля, то варто забути про будь-який тип ОЗУ, окрім DDR4. Плати такої пам'яті працюють на частоті від 2133 Мгц до 3733 Мгц. При цьому робоча напруга у них менша, ніж у попередників – всього 1,2 В. А пропускна спроможність ще краща, ніж у DDR3.
Частота ОЗУ характеризує кількість операцій, що виконуються в 1 секунду. Навіть плати одного типу можуть мати різні значення цього параметра. Вибираючи оперативну пам'ять з максимальною тактовою частотою, необхідно знати, чи підтримає її роботу материнська плата. Кожна модель має обмеження:
Також треба звернути увагу і на процесор. Чіпи попередніх поколінь підтримують спільну роботу з ОЗУ DDR3 (у яких, нагадаємо, максимальне значення частоти – 2400 Мгц). Тому навіть найсучасніша плата оперативної пам'яті не розкриє свій потенціал в парі із застарілим ЦП.
Від комплектуючих елементів залежить стабільність і довговічність роботи комп'ютера. Тому купувати необхідно тільки якісне устаткування на перевірених ресурсах. На сайті компанії MobilePlanet ви знайдете тільки оригінальні товари відомих виробників.
У каталозі інтернет-магазину представлений величезний вибір плат оперативної пам'яті за кращою ціною від виготівників. Усі товари мають тривалу гарантію. Замовляйте комплектуючі для комп'ютера на сайті компанії MobilePlanet з доставкою у будь-яке місто України!