0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (097) 692 02 02 mobileplanet.ua logo Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 11 років
333 відгуків
0
0
0

Друзi! У зв'язку з військовим становищем, працюємо в обмеженому режимі. Набирайте на контактні номери

Як збільшити оперативну пам'ять

Як збільшити оперативну пам'ять
Персональний комп'ютер є складною обчислювальною машиною, і покликаний вирішувати різні завдання. Швидкодію ПК залежить не тільки від його тактової частоти і потужності процесора, а також і від обсягу ОЗУ.

Якщо ви шукаєте інтернет-магазин Оперативна пам'ять в Одесі і бажаєте купити дешево Оперативна пам'ять зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Персональний комп'ютер є складною обчислювальною машиною, і покликаний вирішувати різні завдання. Швидкодія ПК залежить не лише від його тактової частоти і потужності процесора, а також і від об'єму ОЗУ.

Дуже часто встає питання: як збільшити оперативну пам'ять? Рішення цієї задачі вимагає певних знань. Передусім треба знати, який об'єм і тип пам'яті використовуються в комп'ютері.

Визначення типу модулів

Сучасні комп'ютери можуть бути обладнані чотирма типами модулів пам'яті, в перелік яких входить:

  • DDR
  • DDR2
  • DDR3
  • DDR4.

Модулі формату DDR були актуальні років 15 назад, але все ще використовуються в офісних комп'ютерах. Пам'ять DDR2 була популярна, починаючи з 2005 року, але і сьогодні використовується в домашніх комп'ютерах. DDR3 з'явилася в далекому 2008 року, але своєї популярності набула тільки через 3 роки. DDR4 – новий тип пам'яті, який широко використовується з 2014 року.

Розширення оперативної пам'яті ПК розпочинається з визначення типу модулів. Щоб упізнати цей тип, треба скористатися програмою Аида64 або її аналогами.

Якщо з яких-небудь причин немає можливості скористатися цим софтвером, то треба упізнати модель материнської плати. Уся необхідна інформація з приводу моделі і виробника вказана на самій платі. Відштовхуючись від цих даних треба зайти на сайт виробника материнки, і упізнати параметри пам'яті, яку вона підтримує.

Різні типи пам'яті мають різні розміри, а також їх «ключі» знаходяться в різних місцях. Також різні планки мають різну кількість контактів, і вони не взаємозамінні.

Визначення об'єму

Об'єм ОЗУ також обчислюється досить швидко. Це можна з'ясувати простим способом: зайти у вкладку «Властивості» ярлика «Комп'ютер», і подивитися об'єм ОЗУ. Також для визначення об'єму можна скористатися діагностичними програмами.

Упізнавши тип модулів і об'єм, треба для себе визначити, яку максимальну кількість оперативки підтримує ваша платформа. Обмежувати об'єм пам'яті може як материнська плата, так і операційна система.

Треба пам'ятати, що якщо на комп'ютері встановлена 32 бітова ОС, то видимий об'єм пам'яті не перевищуватиме трохи більше 3 ГБ – навіть у тому випадку, якщо фізично встановлені планки більшого розміру. Щоб система бачила більше 3 ГБ ОЗУ, треба встановлювати 64 бітову операційну систему.

Збільшення ОЗУ

Найпростіший спосіб збільшення об'єму оперативы – це установка більше містких модулів. Якщо система підтримує роботу пам'яті в подвійному або потрійному каналі, то треба підбирати однакові модулі. Більше того, бажано щоб ці модулі були з однієї партії. Це стосується і систем, які підтримують 4-х канальну пам'ять.

Щоб на 100ыть упевненим в тому, що нові планки зароблять без яких-небудь проблем, на сайті виробника материнської плати треба з'ясувати, з якими модулями ОЗУ ця материнка повністю сумісна. Планки можна намагатися встановлювати навмання, шляхом підбору, але краще робити все напевно, керуючись інформацією з офіційного сайту материнської плати.

Після установки нових планок бажано перевірити, чи запрацював двох, трьох, або чотирьохканальний режим. Перевірити це можна у будь-якій з діагностичних програм, в яких буде вказана розрядність шини пам'яті. Багатоканальний режим включається автоматично.

Контроллер сам визначає можливість або неможливість включення багатоканального режиму. Розширення об'єму ОЗУ шляхом додавання більше містких планок істотно збільшує продуктивність комп'ютера.

Якщо кількість слотів на материнській платі дозволяє, то можна до вже встановлених планок додати ще декілька, тим самим збільшити сумарний об'єм оперативки. У слотах модулі фіксуються спеціальними клямками, які при установці планок мають бути розлучені в сторони.

При натисненні на планку фіксатори з обох боків автоматично защипуються. Для того, щоб модуль витягнути із слота, треба спершу розвести фіксатори в сторони, і тільки потім витягнути планку.

Альтернативні способи

Збільшувати оперативку можна також за допомогою флешки. Це робиться засобами Windows. Ця операційна система підтримує функцію ReadyBoost, яка дозволяє використати флеш-накопитель в якості ОЗУ. Щоб відчути явний приріст швидкодії, флешку треба підбирати за швидкісними параметрами (читання/запис), і щоб вона була об'ємом не менше 512 Мб.

Ось, загалом, усі відповіді на питання: оперативна пам'ять як її збільшити? А купити планку з необхідним об'ємом пам'яті ви можете прямо зараз, зробивши замовлення в інтернет-магазині MobilePlanet.