0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (097) 692 02 02 mobileplanet.ua logo Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 11 років
333 відгуків
0
0
0

Друзi! У зв'язку з військовим становищем, працюємо в обмеженому режимі. Набирайте на контактні номери

Як перевірити телефон на прослуховування

Як перевірити телефон на прослуховування
Як відбувається прослуховування мобільних телефонів? Як перевірити свій телефон на прослуховування? Давайте розумітися.

Якщо ви шукаєте інтернет-магазин Телефони в Одесі і бажаєте купити дешево Телефони зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

У смартфоні кожного користувача зберігаються гігабайти персональної інформації, яка не призначена для сторонніх очей та вух. Це не лише фото, відео, контакти, листування, а й відомості, які ми повідомляємо своїм співрозмовникам під час телефонної розмови.

За чинним законом України, прослуховування телефонних розмов громадян – незаконно та підлягає покаранню з кримінальної точки зору. Проте порушення таємниці персонального спілкування часто загрожує. У цьому матеріалі ми розповімо вам як перевірити телефон на прослуховування та позбутися стороннього втручання.

телефон зламаний
телефон зламаний

Вся подана нижче інформація стосується виявлення нелегального прослуховування. Якщо ваш смартфон слухають спецслужби (ґрунтуючись на відповідному судовому дозволі), наведені далі способи нічого не покажуть.

Прослуховування телефону – види

Розглянемо основні типи прослуховування.

 1. Шкідливе програмне забезпечення. Якщо зловмисники встановлять на чужий телефон спеціальну програму, вони зможуть не тільки викрасти або знищити персональну інформацію, але й прослуховувати дані (в радіусі приблизно до 100м) за допомогою включення мікрофона. Подібні програми можуть «пролізти» у телефон через небезпечне інтернет-з'єднання, ММС-повідомлення, ПК тощо
 2. Переадресація. Це один із найпоширеніших методів прослуховування. Дзвінки, СМС та інше передаються крім основного і на інші, невідомі вам гаджети.
 3. Професійне прослуховування. Цей метод передбачає використання дорогого обладнання, яке продається напівлегально. Він дозволяє слухати чужі розмови в режимі реального часу.

Нижче поговоримо про те, як зрозуміти, що телефон прослуховують.

Основні ознаки прослуховування

Ось головні ознаки, які допоможуть дізнатися, чи прослуховують телефон айфон або андроїд.

 1. Занадто швидко розряджається акумулятор. Звичайно, через певний час ємність батареї знижується. Однак, якщо це відбувається з новим телефоном, варто подумати про безперервний запис ваших розмов третіми особами.
 2. Батарея так гріється. Нагрів акумулятора в той час, коли телефон, наприклад бренду OnePlus знаходиться в стані спокою, також може сигналізувати про прослуховування.
 3. Телефон «фоніт». Для працюючого гаджета подібні перешкоди поруч з іншою електронікою (наприклад, колонками, що працюють) – звичайна справа. Однак якщо ваш телефон вимкнено – варто задуматися.
 4. Сторонні шуми під час розмови. Відлуння, тріск у процесі розмови – це або прослуховування або несправність телефону.
 5. Самостійне увімкнення/вимкнення/перезавантаження смартфона. Ці ознаки говорять про керування пристроєм без згоди власника.

Ще один симптом прослуховування – смартфон або дисплей не вимикаються під час вимкнення пристрою.

Як перевірити наявність прослуховування

Існує кілька способів дізнатися, чи прослуховується телефон: сторонні програми, спеціальні комбінації цифр, оператори мобільної мережі. Розглянемо їх трохи детальніше.

прослуховування телефону
прослуховування телефону

З використанням сторонніх програм

Розробники пропонують кілька спеціальних програм, які дозволяють виявити стороннє втручання.

Ось найбільш популярні з них:

 • Android IMSI-Catcher Detector – програма для просунутих користувачів, що дозволяє вберегти телефон від третіх осіб, на жаль, її немає в Google Play, завантажити програму доступно на офіційному сайті розробника;
 • EAGLE Security FREE – аналізує місце розташування гаджета і визначає станції, тут є можливість обмежити доступ до фотозйомок, відео, отримати дані про додатки, що приховано використовують пристрій або камеру;
 • Darshak – підходить для старих моделей телефонів, розпізнає приховані ознаки прослуховування, небезпечні СМС, даної програми також немає Play Market, проте її можна знайти на офіційному сайті розробника.

Також варто відзначити програму CatcherCatcher, за своїм функціональним наповненням вона схожа з Android IMSI-Catcher Detector.

За допомогою коду

Як говорилося вище, переадресація – найпоширеніший спосіб прослуховування. Однак для цього зловмисник повинен мати доступ до вашого смартфону.

Перевірити телефон на прослуховування андроїд або айфон допоможе спеціальна комбінація цифр:

 • потрібно ввести в наборі номера «*#21#» (без лапок);
 • потім натиснути кнопку «Виклик».

В результаті ви отримаєте інформацію щодо переадресації викликів. Якщо вона увімкнена, значить, ймовірно, вас прослуховують.

Звернення до мобільного оператора

Якщо всі вищенаведені рішення вам не підходять, можна звернутися до вашого оператора мобільного зв'язку. Подібні компанії повинні мати у своєму розташуванні обладнання, що дозволяє перевіряти лінії. Однак, ймовірно, за дану послугу доведеться заплатити.

Як позбутися прослуховування

Якщо ви виявили переадресацію (перевірка прослуховування за допомогою введення коду), прибрати її досить просто.

Тут також допоможе комбінація цифр:

 • введіть у наборі номера «##002#» (без лапок);
 • і натисніть «Виклик».

Ви побачите повідомлення про відключення переадресації.

У разі, коли на вашому смартфоні стоїть стороннє шкідливе ПЗ, допоможе скидання до заводських налаштувань. Головне пам'ятайте, що в цьому випадку можна втратити всі дані на смартфоні, тому подбайте заздалегідь про перенесення інформації на інший пристрій, резервне копіювання тощо.

Прослуховування – як уникнути надалі

Ось кілька рекомендацій на цю тему.

 1. Не встановлюйте на свій смартфон невідомі, неліцензійні (піратські) програми.
 2. Не давайте підозрілим особам у руки ваш телефон.
 3. Не використовуйте незахищені інтернет-з'єднання.
 4. Подбайте про надійний захист смартфона (складний ПІН-код, визначення відбитка пальця, обличчя).

Сподіваємося наша стаття допоможе вам не тільки дізнатися чи прослуховується телефон, але й захиститися від сторонніх втручань.