0

Увага! Замовляй найсвіжіші яблочки Apple на сайті за супер-ціною! Самовивіз! Безкоштовна доставка по Одесі! Працюємо без вихідних!

Як поліпшити роботу смартфону - ради і рекомендації

Як поліпшити роботу смартфону - ради і рекомендації
Будь-який смартфон рано чи пізно починає зависати. Повільніше відкриваються додатки, виникають проблеми у відображенні інтерфейсу і при перемиканні між програмами. Щоб девайс знову працював як новенький, не обов'язково нести його в сервісний центр.

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Телефони в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Телефони зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Будь-який смартфон рано чи пізно починає зависати. Будь то у вас смартфон Samsung або Xiaomi. Повільніше відкриваються додатки, виникають проблеми у відображенні інтерфейсу і при перемиканні між програмами. Щоб девайс знову працював як новенький, не обов'язково нести його в сервісний центр. У більшості випадків цю проблему можна вирішити самостійно. Пропонуємо декілька простих способів, як поліпшити роботу смартфону.

Чому гальмує смартфон і як з цим боротися

Передусім, треба визначити, що саме викликає зависання. Незалежно від операційної системи, найчастіше смартфон гальмує із-за:

 • Великої кількості встановлених програм, ігор або інших застосувань;
 • Переповненості карти пам'яті – музикою, фільмами і фотографіями;
 • Додатків, що знаходяться у фоновому режимі. Навіть якщо програми не працюють активно, вони все одно споживають енергію і пам'ять, тим самим знижуючи швидкість девайса.

Крім того, продуктивність смартфону може знижуватися із-за низької швидкості Інтернет-з'єднання або перегрівання процесора.

Поліпшити роботу свого телефону можна різними методами залежно від встановленої операційної системи. Найшвидше падає продуктивність пристроїв, працюючих на Android. Тому почати варто саме з операційної системи від Google.

Як поліпшити смартфон на Android – видаляємо непотрібні застосування і файли

Найчастіше причиною зависання стає занадто велике число додатків, які встановлені в фоновому режимі і заважають роботі пристрою. Також це стосується тимчасових файлів, ескізів і іншого сміття. Тому від них треба позбавлятися. Для цього необхідно:

 • Зайти в налаштування;
 • Вибрати розділ «Додатки»;
 • Підібрати налаштування окремих програм;
 • Очистити кеш («clear cache») за допомогою відповідної кнопки.

Як поліпшити роботу смартфону Android – очищаємо пам'ять

Кожне завантажене відео або фотографія поступово «з'їдають» вбудовану пам'ять. Врешті-решт це призводить до уповільнення роботи смартфону і зависань. Упізнати об'єм вільного простору в сховищі можна через меню «Налаштування» - «Пам'ять». У цьому розділі відображається, скільки місця займають документи, фотографії і інші файли.

Тут же можна видалити непотрібну інформацію. Ще один варіант – перенести файли в хмарний сервіс. Вони завжди будуть доступні, і при необхідності їх можна буде повернути на смартфон.

Не менш важливо видаляти додатки, які не використовуються і тільки даремно займають дорогоцінний простір. Для цього треба послідовно зайти в меню «Налаштування» - «Додатки» і відкрити вкладку «Все». Потім необхідно уважно проглянути список і видалити непотрібні програми.

Як поліпшити роботу смартфону на iOS

Телефони на iOS рідше втрачають продуктивність. Тому користувачеві пропонується не так багато методів боротьби з цим явищем. Найпростіший поліпшити роботу смартфону на iOS – звільнення оперативної пам'яті. Для цього треба:

 • Натиснути і утримувати кнопку живлення, поки не висвітиться меню виключення пристрою;
 • Потім утримувати кнопку Home, поки не відобразиться домашній екран.

Є і інші методи поліпшити швидкодію пристрою. Наприклад, бажано настроїти автоматичне видалення усіх повідомлень через 30 днів. Вони займають дуже багато простору, необхідного для нормальної роботи пристрою, особливо якщо містять не лише текст, але і фото або відеофайли.

Як поліпшити роботу смартфону на Windows Phone

Щоб поліпшити роботу смартфону на Windows Phone, частіше всього досить звільнити внутрішню пам'ять пристрою від файлів і додатків шляхом перенесення їх на карту SD. Для цього треба:

 • Зайти в налаштування;
 • Вибрати пункт меню «Система»/ «Сховище», де показується об'єм зайнятої вбудованої пам'яті і SD- карти;
 • Знайти розділ «Місця збереження», де вказати, що усі завантажувані файли повинні зберігатися на карту SD.

Щоб перенести вже встановлену програму, треба послідовно зайти в меню «Цей пристрій» - «Сховище» - «Додатки і ігри». Ця можливість доступна для усіх застосувань, окрім службових.

Інші способи поліпшення роботи

Універсальний спосіб поліпшити роботу девайса і підвищити його швидкодію – регулярно оновлювати операційну систему до останньої версії. У смартфоні на Android цю функцію можна знайти в меню «Налаштування» і «Про пристрій».

Аналогічним чином можна оновити ОС iPhone. Для цього треба скористатися пунктом меню «Налаштування», перейти в розділ «Загальні», де вибрати пункт «Оновлення системи».

Деякі програми, встановлені в девайсе не представляють особливій важливості для роботи, але при цьому використовують дуже багато корисних ресурсів. Щоб поліпшити продуктивність смартфону краще всього їх просто відключити.

Наприклад, це відноситься до:

 • Живим шпалерам;
 • Анімації;
 • Синхронізації з сервісами, які не занадто важливі для роботи пристрою;
 • Виджетам на домашньому екрані – багато хто з них регулярно запускається у фоновому режимі і гальмує роботу пристрою. Чим менше завантажений домашній екран, тим краще з точки зору продуктивності;
 • GPS – через те, що вона негативно впливає не лише на швидкість розряду батареї, але і на швидкодію смартфону.

Отже, методів поліпшити роботу телефону/смартфону досить багато. Вибирати їх треба залежно від встановленої операційної системи і конкретної причини зависання. Якщо регулярно виконувати ці нескладні дії, можна не лише швидко підвищити продуктивність, але і уникнути серйозніших помилок надалі.