0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (097) 692 02 02 mobileplanet.ua logo Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 12 років
366 відгуків
0
0
0

Друзi! У зв'язку з військовим становищем, працюємо в обмеженому режимі. Набирайте на контактні номери

Який екран смартфона найкраще для очей?

Який екран смартфона найкраще для очей?
Різноманітність екранів смартфонів, виконаних за різними технологіями, може ввести в ступор будь-якого недосвідченого користувача. У цій статті ми з'ясуємо, чим відрізняються різні типи матриць екрана і який екран смартфона краще для очей.
65003, Украина, Одесская область, Одесса, улица Одария, 2/1
Телефон: +38 (067) 539-57-69

Якщо ви шукаєте інтернет-магазин телефонів в Одесі і бажаєте купити дешево телефон зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Кожен із нас проводить зі смартфоном у руках близько 10 години щодня. Чи означає це, що неякісний дисплей пристрою може зашкодити вашому зору? Звичайно, так, адже довгий час фокусуючись на близько розташованому предметі, кришталики у Ваших очах поступово втрачають можливість фокусування на віддалених предметах і у людини розвивається короткозорість.

Крім того, короткі хвилі синього кольору, випромінювані смартфоном, — руйнують рецептори сітківки очей і блокують процес виробництва мелатоніну. гормону, відповідального за здоровий нічний сон. Саме з цієї причини лікарі не рекомендують користуватися смартфоном пізніше, ніж за 2 години до відходу до сну.

Який екран смартфона краще для око 
Який екран смартфона краще для очей?

Також, на думку фахівців, критично важливе значення для здоров'я Ваших очей мають такі технічні показники смартфона:

 • Показник PPI або відношення роздільної здатності екрана смартфона – до розміру дисплея. Це означає, що якщо Ви хочете купити смартфон, який принесе менше шкоди Вашим очам, краще придбати телефон з маленьким дисплеєм, але високим дозволом, ніж навпаки.
 • Яскравість підсвічування – краще навмисно знижувати цей показник, оскільки одна з особливостей функціонування людських очей полягає в тому, що вони не призначені довго взаємодіяти з яскравим світлом.
 • Ну і, звичайно ж, технологія, згідно з якою виконаний дисплей та його підсвічування, — відіграє величезну роль у збереженні здоров'я Ваших очей.

Саме тому, перед тим як купити смартфон, — слід ретельно вивчити особливості дисплеїв різних типів.

Типи екранів смартфонів

На сьогоднішній день, існує три найпопулярніші типи екрану смартфона:

 • IPS
 • OLED
 • AMOLED/Super AMOLED.

Як правило, більшість людей не знають про те, чим вони відрізняються, проте кожен з нас міг помітити, що Super AMOLED-дисплей – ndash; зазвичай встановлюється на ТОПових моделях смартфонів, наприклад, iPhone. Чи означає це, що він кращий за дисплеї, виконані за іншими технологіями? Давайте розбиратися.

AMOLED та IPS матриці
Різниця у структурі пікселів AMOLED та IPS матриць

IPS екран смартфона

Англійська абревіатура «IPS» означає «In-Plane Switching» або – «перемикання в площині». Така назва якнайкраще описує сам принцип роботи дисплея такого типу, адже рідкі кристали в такому екрані розміщені паралельно площині панелі, а під ними розташований шар підсвічування. Завдяки такій будові екран цього типу має спільні важливі переваги:

 • Тривалий термін служби
 • Демократична вартість смартфонів з IPS-екраном.

А також переваги, що впливають на здоров'я Ваших очей:

 • IPS-матриця не спотворює зображення при зміні положення екрана щодо очей
 • Висока частота оновлення IPS-дисплея дозволяє очам менше втомлюватися.

Але є мінуси використання дисплея такого типу:

 • Невисокий показник контрастності екрана
 • Низька частота зміни кадрів та повільний відгук дисплея.

А що з приводу AMOLED екранів?

OLED, AMOLED та Super AMOLED дисплеї

Насправді, OLED та AMOLED-екрани – це практично одне й те саме.

Принцип роботи дисплеїв такого типу – досить простий: такі дисплеї не мають окремого шару з підсвічуванням, навпаки, матриці OLED/AMOLED складаються з органічних світлодіодів, які за впливу електрики самі і є джерелом світла.

Чим корисна для Ваших очей структура матриці такого типу:

 • Завдяки тому, що в OLED/AMOLED дисплеї всі пікселі працюють незалежно один від одного, — такі дисплеї мають високий показник контрастності, а отже, дивлячись на них, ми практично не напружуємо очі
 • Швидкий відгук таких екранів дозволяє скоротити час, що витрачається на будь-яку операцію, а значить скоротити і загальний час користування смартфоном.

Проте, без недоліків також не обійшлося:

 • Пікселі екрану, виконаного за технологією AMOLED — згодом вицвітають, погіршуючи показники перенесення кольорів і призводячи до ще більшої напруги зору
 • Особливості роботи AMOLED екрану призводять до невисокої частоти оновлення екрана в 240 Гц, при тому, що для здоров'я очей – лікарі рекомендують хоча б 300 Гц.

IPS та AMOLED дисплеї
Порівняння яскравості та контрастності IPS та AMOLED дисплеїв

Що стосується Super-AMOLED екранів, — вони відрізняються від вже розглянутих нами OLED/AMOLED матриць лише тим, що в них сенсорна панель клеїться безпосередньо до дисплея, а значить структура матриці позбавляється простого повітряного шару. Це дозволяє підвищити чіткість зображення екрану, покращити яскравість та уникнути світлових відблисків, що, у свою чергу, — допомагає нашим очам менше втомлюватись.

Таким чином можна стверджувати, що, якщо Ви хочете купити смартфон, що мінімально впливає на Ваші очі, — На сьогоднішній день найбезпечнішим варіантом є гаджети, чия матриця створена за допомогою технології Super AMOLED.

Залишіть коментар, Ваша думка дуже важлива для нас!

Залишити відгук