0

Увага! Замовляй найсвіжіші яблочки Apple на сайті за супер-ціною! Самовивіз! Безкоштовна доставка по Одесі! Працюємо без вихідних!

Як настроїти ноутбук як роутер

Як настроїти ноутбук як роутер
Часто виникає необхідність в доступі до інтернету для декількох девайсов одночасно, коли до мережі підключений лише ноутбук.

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Ноутбуки в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Ноутбуки зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Часто виникає необхідність в доступі до інтернету для декількох девайсов одночасно, коли до мережі підключений лише ноутбук. Для цього використовують роутер, який здатний одночасно транслювати Wi - Fi сигнал для смартфонів, планшетів, портативних ПК. Але що зробити за ситуації, коли немає можливості встановити маршрутизатор? Для цього розглянемо способи як настроїти ноутбук, як роутер.

Щоб створити на пристрої точку доступу до безпровідної мережі, воно повинне мати вбудований Wi - Fi адаптер. Така функція є у усіх сучасних ноутбуків, а також у деяких стаціонарних ПК. При цьому адаптер має бути в робочому стані і мати актуальне встановлене ПЗ.

Способи налаштування ноутбука на роздачу Wi - Fi

Реалізувати таку опцію можна декількома методами. Причому виконати це вийде у будь-якого користувача ПК. Щоб почати роздавати Wi - Fi з ноутбука, необхідно зробити налаштування мережі найбільш зручним з нижеперечисленных способів:

 • За допомогою системної функції «Мобільний хот-спот». Такий спосіб є досить простим і інтуїтивно зрозумілим. Цей метод дозволяє роздавати Wi - Fi з ноутбука в середовищі Windows 10. Ця версія ОС має інтегровану утиліту для установки безпровідної мережі за допомогою вбудованого Wi - Fi адаптера.
 • Із застосуванням командного рядка. Цей метод дає можливість настроїти ноутбук на роздачу Wi - Fi для ОС Windows 7 і пізніших версій. Прописавши всього декілька спеціальних команд, ви впродовж декількох хвилин отримаєте можливість підключення до безпровідної мережі.
 • За допомогою зовнішніх програм і утиліт. Існує десяток додатків в мережі, які дозволяють настроїти Wi - Fi на ноутбуку без роутера. Все, що необхідно зробити – викачати спеціальну програму, встановити її на пристрої і, наслідуючи інструкції, виконати необхідні налаштування.

Установка підключення через «Мобільний хот-спот»

Це базова вкладка Windows 10, яка встановлюється за умовчанням, разом з операційною системою. Вона дозволяє настроїти Wi - Fi на ноутбуку без роутера. По своєму функціоналу дуже схожа на спеціальні програми для установки безпровідної мережі. Щоб її запустити, треба в меню «Пуск» перейти на вкладку «Параметри». У вікні, що відкрилося, знаходимо і активуємо ярлик «Мережа і Інтернет». Серед списку функцій, що відкрився, треба вибрати рядок «Мобільний хот-спот».

У вікні, що з'явилося, ви побачите параметри безпровідного підключення, встановлені за умовчанням. Назва інтернет з'єднання і пароль ви можете залишити такими ж або задати власні, натиснувши вкладку «Змінити». У розділі «Спільне використання з'єднання» треба вибрати рядок «Ethernet» чи назва підключення вашого провайдера, якщо воно відрізняється. Після цього необхідно активувати функцію «Дозволити використання мого інтернет-з'єднання на інших пристроях».

Після виконання цих нескладних операцій, ви зможете застосовувати свій ноутбук, як точку доступу до безпровідного інтернету. За допомогою такого способу можливе з'єднання восьми користувачів одночасно. Для цього на пристроях, що підключаються, треба ввести назву з'єднання і вказати пароль.

Налаштування безпровідного з'єднання за допомогою командного рядка

Цей спосіб лякає багато недосвідчених користувачів ПК уявною складністю. Але на ділі все дуже просто і зрозуміло. Для цього треба запустити програмне вікно від імені адміністратора. Виконавши цю операцію, починаємо прописувати наступні команди:

 • «netsh wlan show drivers» – за допомогою цього рядка ми дізнаємося, чи підтримує ноутбук роботу вбудованого адаптера. Після виконання команди повинне висвітитися слово «Так»;
 • «netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid="назва мережі" key="пароль"» – таким чином привласнюємо ім'я з'єднанню і вводимо персональний пароль;
 • «netsh wlan start hostednetwork» – ця команда активує безпровідне з'єднання;
 • «netsh wlan stop hostednetwork» – після введення цього рядка і натиснення клавіші Enter, роздача Wi - Fi сигналу припиниться.

Важливо знати, що при кожному перезавантаженні системи, з'єднання скидатиметься. Тому налаштування мережі треба буде робити наново.

Використання сторонніх застосувань

Використати ноутбук як точку доступу до інтернету по Wi - Fi, можна із застосуванням деяких програм. Одними з найвідоміших утиліт з простим і зрозумілим інтерфейсом є:

 • Virtual Router Plus;
 • Connectify Hotspot;
 • Switch Virtual Router;
 • My Public WiFi і інші.

З їх допомогою досить просто використати портативний ПК замість маршрутизатора. Наслідуючи прості інструкції, можна досить легко виконати усі налаштування. Для цього у вікні програми треба задати назву майбутньої мережі, вказати і підтвердити пароль, активувати підключення. Після цього ви можете роздавати Wi - Fi з ноутбука для своїх мобільних пристроїв.

Для створення ефективного і надійного безпровідного інтернет з'єднання рекомендуємо використати роутер. Цей девайс забезпечить сильніший і стабільніший сигнал для декількох пристроїв одночасно. У нашому інтернет-магазині ви знайдете широкий асортимент маршрутизаторів за доступними цінами.

Усі товари сертифіковані і мають гарантію від виробника. Дзвоніть нам, ми допоможемо вам з вибором і доставимо купівлю у будь-яку точку України!