Увага! Акція вихідного для від АТ "Укрсиббанк" спеціально для Вас! Спеціальна розстрочка на весь асортимент!

Что значит Refurbished в Apple-технике и не только

12.04.2017

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Техніка Apple в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Техніка Apple зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Придбаваючи електроніку в зарубіжних інтернет-магазинах, можна зіткнутися з товарами, що мають статус Refurbished, або відновлених. Приміром, на сайті компанії Apple цілий розділ відведений такій техніці. Які товари належать до цієї категорії, і чи є сенс їх купувати?

Що таке Refurbished

Термін refurbished (рефурбишед), не усім зрозумілий, тому що в російській мові він не використовується. У наших магазинах техніка може бути новою, або б/у – третього не дано. А за кордоном є ще одна категорія – відновлена техніка. Найпростіше пояснити, що означає refurbished, можна за допомогою прикладу.

Ліза Джонса з Сан-Франциско замовила на сайті Apple нову модель iPhone. Але ось невдача. Телефон працював справно лише декілька днів, а потім почав мимоволі вимикатися. Дівчина звернулася по допомогу в сервісний центр. Випадок був визнаний гарантійним і незабаром Лизе поміняли її iPhone на новий. А старий відправили назад, виробникові. Там його відремонтували, уважно перевірили і знову виставили на продаж. Зрозуміло, це не нова техніка, а відновлена виробником, чи refurbished.

Деякі магазини використовують в таких випадках і інші терміни, а саме:

 • Renew;
 • Recertified;
 • Reconditioned;
 • Factory serviced.

А по суті це одно і те ж поняття, що означає не новий, а відновлений товар. Зрозуміло, і ціна на таку техніку буде значно нижча. В деяких випадках економія може досягати половини вартості товару.

Яка техніка може отримати статус refurbished

Отже refurbished товари – це пристрої, які реалізували як нові, але з різних причин повернули виробникові. У яких же випадках вони можуть отримати статус refurbished? Основні з них представлені нижче:

 • Техніка була повернена через несправність.
 • Товар повернули з інших причин (колір не відповідає очікуваному, просто перестав подобатися).
 • При доставці техніка отримала ушкодження (подряпини, вм'ятини і інші дефекти).
 • Товар використовувався для демонстрації.
 • Виробник відкликав усю партію.

Найчастіше статусом рефурбишед наділяється саме електроніка.

Де купувати відновлену техніку

Техніка refurbished зазвичай продається в офіційних магазинах відомих брендів, наприклад, Apple, Dell, Samsung, Canon. Також її можна зустріти на зарубіжних торгових майданчиках ніби eBay і Amazon. Треба врахувати, що такі товари зазвичай мають великий попит, тому надовго не затримуються.

На що звертати увагу при купівлі

Перше, що слід враховувати: відновленням техніки може займатися не лише виробник, але і продавець.

 • Manufacturer Refurbished має на увазі, що ремонт і перевірку здійснював саме виробник. При цьому пристрої проходять ті ж тести, що і нове, тому не поступаються їм в плані надійності.
 • Seller Refurbishment – ремонтом займався продавець. Ресурсів для цього у нього значно менше, а отже, і гарантій якості практично немає.

Також треба враховувати, чи надається на товари refurbished гарантія, і на який термін.

Політика Apple і інших компаній відносно refurbished товарів

Компанія Apple створила чудову систему продажу відновлених товарів. Refurbished Apple- техніка продається з новим корпусом і акумулятором, а також гарантією строком на рік. Єдине, чого не буде – це фірмової коробки. Але в плані якості refurbished телефон працюватиме так само, як і новий.

Аналогічний підхід у Hewlett - Packard і Dell. Інші фірми обмежують термін гарантії або зовсім роблять повернення товару неможливим, як, приміром, Epson. Але у будь-якому випадку це буде якісна техніка, працездатність якої хоч би двічі перевірили перед повторним продажем.

Отже, чи варто придбавати refurbished iPhone або інші пристрої? З урахуванням вищесказаного, звичайно, так. Адже це надійні і якісні товари, а коштують вони значно дешевше за нових. Зрозуміло, якщо відновлені безпосередньо виробником!

Рекомендуємо також почитати
14.08.2020
У 2016 році компанія Apple випустила в серійне виробництво спеціальну версію айфону - iPhone SE. Він є доступнішою за ціною моделлю смартфону з просунутими характеристиками.
03.08.2020
Apple Airpods є дуже популярними в Україні і інших країнах світу безпровідними навушниками.
21.07.2020
Apple ID - унікальний ідентифікатор айфону, до якого прив'язуються усі встановлені застосування, а також доступні сервіси. При купівлі нового iPhone користувач створює новий обліковий запис або вводить дані вже існуючою.
21.07.2020
Перша модель Apple Watch була представлена восени 2014 року і відразу ж запала в душу мільйонам користувачів по всьому світу. На сьогодні це - одні з найпопулярнішого розумного годинника.
Дізнавайтеся про нові акції