0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (048) 702 96 98 mobileplanet.ua logo
Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 10 років
284 відгуків
0
0
0

Увага! Замовляй найсвіжіші яблочки Apple на сайті за супер-ціною! Самовивіз! Безкоштовна доставка по Одесі! Працюємо без вихідних!

Як вибрати відеокарту

Як вибрати відеокарту
Якщо ви вперше відправляєтеся в магазин, і не знаєте, як вибрати відеокарту для ПК, то слід врахувати деякі особливості. Так й вирушати треба вже c конкретним завданням? А для цього визначте - що ви хочете від свого комп'ютера.

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Відеокарти в Одесі і бажаєте купити дешево Відеокарти зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Будь-який графічний адаптер, навіть якщо він вбудований, повинен реалізувати у своїй архітектурі три незалежні блоки: центральний контроллер або, як з легкої руки nVidia його тепер прийнято називати графічний процесор, далі — контроллер відеопам'яті (плюс самі модулі пам'яті, якщо такі фізично на карті є присутніми) і, нарешті, схему перетворювача RAMDAC.

Виробники комплектуючих для ПК намагаються не відставати від розробників ігор, надаючи продукцію все більшої продуктивності. Ось тільки в їх параметрах зазвичай купа незрозумілих для недосвідченого користувача букв і цифр. Від яких голова йде кругом. Але саме вони і дають можливість здійснити вибір.

Як вибрати відеокарту?

Якщо ви уперше вирушаєте в магазин, і не знаєте, як вибрати відеокарту для ПК, те слід врахувати деякі особливості. Та і вирушати потрібно вже c конкретним завданням? А для цього визначите – що ви хочете від свого комп'ютера. Якщо простої роботи з текстовими редакторами або веб-серфінгу, то можете повертатися додому – для цієї мети вистачить і вбудованого модуля.

Багато хто вважає, що досить підбирати карту, що має як можна більший показник пам'яті. Не правильно. Цей параметр – важлива характеристика, але він не є визначальний. Вам треба обернути уваги і на інші характеристики.

До їх числа входять:

  • показники роботи графічного процесора
  • ширина шини пам'яті
  • наявність підтримки SLI або CrossFire
  • об'єм відеопам'яті (про яке ми тільки що говорили), виробник.

Хочете знати, як вибрати відеокарту для ігор?

Отже, як правильно вибрати відеокарту? Розпочнемо з графічного процесора – модуля, що відповідає за обробку зображень.

На шляху представлення зображення користувачеві знаходиться чотири основні пристрої. По-перше, це центральний процесор системи. Яким би навороченим акселератором не був оснащений комп'ютер, левову частку часу розрахунку зображення, що виводиться, займає саме CPU — якщо, звичайно, РС не використовується як сервер для мережевих м'ясорубок.

Відеопам'ять. Це модуль пам'яті, що відповідає за обробку графіки. Варто звернути увагу ще і на тип пам'яті. Позначається він як GDDR2, GDDR3, GDDR4. Перший застосовується на бюджетних моделях. Рекомендується вибирати карту з типом пам'яті не нижче GDDR3, а краще – GDDR4, але тільки і ціна буде такою, що відповідає. Також часто зустрічається сьогодні і тип пам'яті GDDR5.

У яку сторону тільки не повертала технічна думка упродовж останнього десятиліття, але тим або іншим чином графічній підсистемі доводилося задіяти у своїй роботі це універсальне сховище інформації. Поступово впроваджуються технології, покликані оптимізувати роботу відеокарти і ОЗУ, проте про відмову доки не йдеться.

Навпаки, у світлі нових тенденцій по інтегрованому компонуванню вузлів комп'ютера на його системній платі, RAM частенько виступає в ролі замінника власної відеопам'яті акселератора. Втім, канал зв'язку відеокарти і оперативної пам'яті завжди визначений використовуваною в цій архітектурі комп'ютера шиною.

На процесорі відеокарти лежить відповідальність за основну масу операцій, вироблюваних відеокартою. Оскільки в ідеальному випадку він не створює карти зображення самостійно, а лише відповідає за її трансляцію, то він вимушений працювати своїм родом моста між центральним процесором комп'ютера і оперативною пам'яттю, з одного боку, і власним ОЗУ — з іншою.

Крім того, саме за контроллером закріплено управління таким «неінтелектуальним» пристроєм, як монітор, який сам не може видавати сигнали для своєї розгортки. По складності архітектури графічні процесори вже обігнали навіть ЦП, і розробники погрожують ще далі розширити цей розрив.

Пару слів про виробників

Існує два найбільші виробники карт – це NVidia, що виробляє чіпи GeForce, і ATI/AMD зі своїм Radeon. В цілому, ці виробники випускають приблизно рівноцінну продукцію. Так, для кожного Radeon існує свій аналог, який випускає виробник виробник GeForce. Хоча, як показує практика, завзяті геймеры вибирають найчастіше чіпи від NVidia.

Але тут вже визначайтеся самі, а якщо так і не вдається визначитися з вибором пристрою, менеджери інтернет-магазину MobilePlanet завжди підкажуть і допоможуть підібрати відповідний варіант.