0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (097) 692 02 02 mobileplanet.ua logo Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 11 років
333 відгуків
0
0
0

Друзi! У зв'язку з військовим становищем, працюємо в обмеженому режимі. Набирайте на контактні номери

Звукова карта: куди і як підключати

Звукова карта: куди і як підключати
Якщо в будь-який з пошукових систем набрати запит: «звукова карта для комп'ютера куди вставляти», то результатом пошуку може стати безліч суперечливих відповідей. Сьогодні звуковий платою обладнана практично кожна материнка, але на старих комп'ютерах

Якщо ви шукаєте інтернет-магазин Звукові карти в Одесі і бажаєте купити дешево Звукові карти зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Якщо у будь-якій з пошукових систем набрати запит: «звукова карта для комп'ютера куди вставляти», те результатом пошуку може стати безліч суперечливих відповідей. Сьогодні звуковою платою обладнана практично кожна материнка, але на старих комп'ютерах звуковий чіп був відсутній.

У цій ситуації треба було купувати звукову карту. Сьогодні кожен виробник материнських плат встановлює звукові чіпи на свої пристрої, але не усіх користувачів влаштовує якість звуку і функціонал інтегрованих карт. Щоб правильно визначитися з вибором звукової плати, треба знати деякі особливості цих комп'ютерних елементів.

Якими бувають звукові карти

Цей пристрій можна розділити на три типи:

 • PCI;
 • PCI - Express;
 • Зовнішні USB карти.

Але куди ставиться звукова карта кожного з цих типів? Все досить просто!

Підключення по шині PCI

Цей тип підключення має на увазі наявність звукової плати, контакти якої адаптовані для підключення в слот PCI. Таких слотів на материнській платі може бути декілька. Щоб помістити плату в цей слот, треба спершу відкрити бічну кришку системного блоку, після чого видалити заглушку на задній панелі корпусу.

Заглушка по рівню розміщення повинна відповідати тому слоту PCI, в який встановлюватиметься звуковий пристрій. Перед початком установки карти систему потрібно знеструмити. Для цього необхідно вимкнути мережевий фільтр, або вимкнути тумблер на блоці живлення.

Усі роботи, які здійснюються з комп'ютерними комплектуючими, треба проводити або в антистатичному браслеті, або перед початком робіт треба доторкнутися до будь-якої заземленої в трубі. Ця дія дозволить зняти з рук статичну напругу, наявність якої може пошкодити будь-яку деталь комп'ютера.

Після установки звукової плати в слот PCI, її фіксують за допомогою спеціального болта. Після завершення установки звукової плати, системний блок можна закрити. Після цього підключаються звукові пристрої:

 • колонки;
 • навушники;
 • сабвуфер;
 • мікрофон.

Для цих цілей існують роз'єми різного кольору, які розташовані на зовнішній панелі звукової плати. У інструкції з експлуатації пристрою повинно бути вказано, який колір роз'єму відповідає за підключення фронтальних і тилових колонок, який роз'єм йде для сабвуфера, а який використовується для мікрофону. У стандартному варіанті пристрою підключаються таким чином:

 • До зеленого роз'єму підключаються навушники або фронтальні гучномовці.
 • До чорного роз'єму підключаються тилові колонки.
 • До срібного роз'єму підключаються бічні гучномовці.
 • Помаранчевий роз'єм служить для підключення сабвуфера.
 • У рожевий роз'єм підключається мікрофон.

Після підключення звукових пристроїв робиться налаштування і установка драйверів.

Підключення по шині PCI - Express

Підключення звукової плати по цій шині повністю аналогічно підключенню по шині PCI. Єдина різниця в тому, що слоти PCI - Express значно менше ніж слоти PCI, і вони мають більш високу пропускну спроможність.

Інтерфейс PCI - Express сучасніший, і сьогодні все більше звукових плат випускаються саме під цей інтерфейс. Драйвера на такі плати ставитися стандартним способом.

Підключення по шині USB

По цій шині підключаються зовнішні звукові карти. Ці пристрої не треба встановлювати всередину системного блоку. Вони підключаються через кабель з USB- штекером.

Таку карту можна підключати як до задніх парт USB, так і до тих, які знаходяться на лицьовій панелі системного блоку. Пристрої до зовнішньої карти підключаються за тією ж схемою, що і до плат PCI або PCI - Express. На даний момент це уся інформація стосовно питання: звукова карта куди і як підключається?