Увага! Супер-ціни! Купуйте смарт-годинники Samsung по найнижчій ціні в Україні! Переходь за посіланням!
Самовивіз товару за адресами в м. Одеса та Харків

Что такое оптический привод

12.02.2020

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Оптичні приводи в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Оптичні приводи зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

CD і DVD як і раніше є одними з найпопулярніших носіїв даних, хоча вони використовуються все рідше і рідше. Виробники ноутбуків також іноді відмовляються від надання комп'ютерам оптичного приводу для читання і запису дисків. В результаті ці пристрої легшають і тонше, і користувач може при необхідності використати зовнішній оптичний привід USB.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • що таке оптичний привід і для чого він потрібний
 • які існують типи оптичних приводів
 • чи варто вибирати ноутбук без оптичного приводу
 • коли варто купити зовнішній оптичний привід.

Оптичний привід - що це?

Для чого потрібний оптичний привід? Оптичний приводи - це пристрої, функція яких полягає в тому, щоб прочитувати файли з оптичних носіїв і записувати на них інформацію. Це можуть бути компакт-диски, DVD- диски, а також диски Blu - ray.

Загальною особливістю оптичних носіїв є те, що вони мають форму круглої пластини діаметром 12 сантиметрів з пластика. Ці диски покриті шаром матеріалу, на якому зберігаються дані. Конструкція дисковода для оптичних дисків однакова незалежно від типу носія. Лазерний промінь використовується для запису і читання даних.

Типи оптичних приводів

Оптичні приводи можна розділити по функціональності і підключенню. Пристрої, призначені для постійної установки на настільному комп'ютері, є внутрішніми накопичувачами. Роз'єм SATA використовується для їх підключення. Щоб використати дані, збережені на диску на ноутбуку без вбудованого дисковода, необхідно використати зовнішній оптичний дисковод з підключенням USB.

Друге важливе розділення торкається того, який тип носія підтримує пристрій. Типи оптичних приводів, які використовуються нині :

 • DVD REC / Super Multi - рекордер, що дозволяє читати і записувати файли на DVD. Підтримувані формати: CD - Audio, CD - R / RW, CD - ROM, DVD R / RW, DVD - R / RW, DVD - RAM, DVD - ROM, DVD - Video, Video - CD
 • Blu - ray - оптичний привід, який дозволяє читати і записувати CD і DVD, а також відтворювати диски Blu - ray
 • Blu - ray REC - рекордер, що дозволяє читати і записувати дані на CD, DVD і Blu - ray дисках.

Ноутбук без оптичного приводу CD - ROM - чи коштує це того?

Оптичні приводи зазвичай використовуються в настільних комп'ютерах і ноутбуках. Проте, у випадку з останніми, щоб ноутбук став тонший і займав менше місця, вони все частіше продаються без оптичного приводу.

Завдяки цьому пристрій стає мобільнішим, і для установки програмного забезпечення ви використовуєте в основному файли, завантажені з інтернету або витягнуті з флэш-памяти. Для відтворення музики ви можете використати зовнішній оптичний привід для вашого ноутбука, підключений до комп'ютера за допомогою USB- кабелю.

Зовнішній оптичний привід - коли він корисний?

Оптичний привід USB може бути корисний в різних ситуаціях, наприклад:

 • якщо ваш ноутбук не має вбудованого внутрішнього накопичувача і ви хочете встановити драйвери з диска
 • якщо ваш комп'ютер має тільки DVD- привід і ви хочете відтворити диск Blu - ray з фільмом або грою
 • коли вам потрібний Blu - ray рекордер і ваш ноутбук не оснащений ним
 • у разі виходу з ладу вбудованого оптичного приводу в настільному комп'ютері.
Дізнавайтеся про нові акції