0
м. Одеса, вул. Одарія, 2 +38 (048) 702 96 98 mobileplanet.ua logo
Без выходных с 09:00 до 19:00
Компанії 10 років
284 відгуків
0
0
0

Увага! Замовляй найсвіжіші яблочки Apple на сайті за супер-ціною! Самовивіз! Безкоштовна доставка по Одесі! Працюємо без вихідних!

Чим краще багатоядерні процесори

Чим краще багатоядерні процесори
Перш ніж ми почнемо розбір теми, давайте прояснимо головні терміни. Що таке процесор, ядро, продуктивність, тактова частота

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Процесори в Одесі і бажаєте купити дешево Процесори зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Перш ніж ми почнемо розбір теми, давайте прояснимо головні терміни. Що таке процесор, ядро, продуктивність, тактова частота і т. д. Адже багато користувачів сьогодні так і не можуть зрозуміти, скільки ж ядер їм необхідно.

Визначення процесора, на зрозумілій мові

Це найважливіша частина в комп'ютері, маленька мікросхема, приблизно 5х5см. Це як мотор в машині — без нього не поїдеш. Але і інші деталі не менш важливі. Мотор має потужність і ми обертаємо на цю велику увагу, адже від цього залежить швидкість, витрата палива, розгін і так далі. Те ж саме приблизно і із зовнішньою частиною комп'ютера.

Що робить процесор? - обчислення. Обчислень величезна кількість, це дуже складний процес, і результат цього усього ми бачимо на екрані: рухається курсор, або з'являються букви в Excel і тому подібне

Ядро і багатоядерність

Ядро — це головна частина процесора, в якій і відбуваються усі обчислення. Проводячи аналогію — це як вітальня в квартирі — найбільша і важлива кімната. У багатокімнатній квартирі одночасно можуть відбуватися різні події. У одній, хтось вчиться, в іншій — телевізор дивляться, в третій — діти грають.

Те ж саме і в процесорі: в одному кристалі (тобто. Квартирі), декілька кімнат — т. е. ядер. Отже, багатоядерність, це ділення процесора на декілька частин. Від кількості таких частин залежить число ядер.

Трохи передісторії

Перші багатоядерні процесори для ПК стали масово використовуватися з появою ЦП Pentium D від компанії Intel в 2005 році. Але перші плюси використання декількох ядер змогли відчути власники Pentium 4 з використанням технології Hyper Threading, яка віртуально розподіляла обчислювальну потужність на два потоки.

Саме власники таких ПК перші побачили заповітний другий рядок в диспетчерові пристроїв.

З 2005 року кількість ядер тільки збільшувалася. Зараз двоядерний процесор встановлюється для економії коштів або для вирішення повсякденних завдань (перегляд фільмів, прослуховування музики, робота з документами, прості ігри, інтернет-серфінг і т. д.).

Основні характеристики

Окрім кількості ядер, по яких розподіляється навантаження, у будь-якого ЦП є інші характеристики, вони значно впливають на продуктивність:

  • Кількість потоків (використання технології Hyper Threading у багатоядерному процесорі);
  • Об'єм високошвидкісної кеш-пам'яті;
  • Підтримка додаткових технологій (залежить від покоління);
  • Тактова частота і можливості тимчасового підвищення цих значень (Boost).

З часом міняється список вбудованих мікропроцесорних команд (додаткові технології), від яких залежить ефективність роботи в різних завданнях.

Таким чином, четырехъядерный процесор, який випущений п'ять років тому, може виявитися менш ефективним для ряду завдань, чим недорогий сучасний двоядерний ЦП. Варто враховувати це при купівлі комп'ютера з рук.

Порівняння двохядерного і чотириядерного процесора

Процесор Кількість ядер Кількість обчислювальних потоків У якій області найчастіше застосовують
Atom 1-2 1-4 Малопотужні комп'ютери. Головна мета - мінімум споживання електроенергії. Продуктивність – гірша.
Celeron 2 2 Використовуються в настільних ПК і ноутбуках. Ідеальний варіант для офісних робіт.
Pentium 2 2 Також обходяться недорого, але і є малопродуктивними. Добре підійде для офісу. Характеристики Pentium трохи перевершують Celeron.
Core i3 2 4 Два досить потужних ядра, які розділені на два віртуальних «процесора». Це досить потужні CPU за доступною ціною. Хороший варіант для домашнього ПК, або крутого офисника.
Core i5 4 4 Четырехядерники Core i5 — дорогі, але дуже потужні, їх продуктивність для будь-яких завдань рідко буває недостатньою.
Core i7 4-6 8-12 Щонайпотужніші і найдорожчі процесори Intel. Практично не відрізняються від Core i5.

Підведемо підсумок: «більше означає краще» - це правило не працює для багатоядерних процесорів. Іноді розділення інформаційних потоків в двухядерниках, працює краще, ніж обробка тих же потоків по одному в чотирьох ядрах.
Вибирайте з розумом, не витрачайте гроші на те, чим ви по суті користуватися не будете. Навіщо, наприклад, офісному комп'ютеру більше чотирьох ядер, якщо виконувані завдання не вимагають більше двох…

Не можете визначитися з моделлю процесора? Менеджери інтернет-магазину MobilePlanet завжди підкажуть і допоможуть підібрати кращий варіант на будь-який бюджет і вимоги до продуктивності пристрою. Зробіть замовлення прямо сьогодні і переконаєтеся в цьому!