Увага! Супер-ціни! Купуйте смарт-годинники Samsung по найнижчій ціні в Україні! Переходь за посіланням!
Самовивіз товару за адресами в м. Одеса та Харків

Чем лучше многоядерные процессоры

22.01.2020

Якщо ви шукайте інтернет-магазин Процесори в Одесі, Києві, Харькові і бажаєте купити дешево Процесори зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Перш ніж ми почнемо розбір теми, давайте прояснимо головні терміни. Що таке процесор, ядро, продуктивність, тактова частота і т. д. Адже багато користувачів сьогодні так і не можуть зрозуміти, скільки ж ядер їм необхідно.

Визначення процесора, на зрозумілій мові

Це найважливіша частина в комп'ютері, маленька мікросхема, приблизно 5х5см. Це як мотор в машині — без нього не поїдеш. Але і інші деталі не менш важливі. Мотор має потужність і ми обертаємо на цю велику увагу, адже від цього залежить швидкість, витрата палива, розгін і так далі. Те ж саме приблизно і із зовнішньою частиною комп'ютера.

Що робить процесор? - обчислення. Обчислень величезна кількість, це дуже складний процес, і результат цього усього ми бачимо на екрані: рухається курсор, або з'являються букви в Excel і тому подібне

Ядро і багатоядерність

Ядро — це головна частина процесора, в якій і відбуваються усі обчислення. Проводячи аналогію — це як вітальня в квартирі — найбільша і важлива кімната. У багатокімнатній квартирі одночасно можуть відбуватися різні події. У одній, хтось вчиться, в іншій — телевізор дивляться, в третій — діти грають.

Те ж саме і в процесорі: в одному кристалі (тобто. Квартирі), декілька кімнат — т. е. ядер. Отже, багатоядерність, це ділення процесора на декілька частин. Від кількості таких частин залежить число ядер.

Трохи передісторії

Перші багатоядерні процесори для ПК стали масово використовуватися з появою ЦП Pentium D від компанії Intel в 2005 році. Але перші плюси використання декількох ядер змогли відчути власники Pentium 4 з використанням технології Hyper Threading, яка віртуально розподіляла обчислювальну потужність на два потоки.

Саме власники таких ПК перші побачили заповітний другий рядок в диспетчерові пристроїв.

З 2005 року кількість ядер тільки збільшувалася. Зараз двоядерний процесор встановлюється для економії коштів або для вирішення повсякденних завдань (перегляд фільмів, прослуховування музики, робота з документами, прості ігри, інтернет-серфінг і т. д.).

Основні характеристики

Окрім кількості ядер, по яких розподіляється навантаження, у будь-якого ЦП є інші характеристики, вони значно впливають на продуктивність:

  • Кількість потоків (використання технології Hyper Threading у багатоядерному процесорі);
  • Об'єм високошвидкісної кеш-пам'яті;
  • Підтримка додаткових технологій (залежить від покоління);
  • Тактова частота і можливості тимчасового підвищення цих значень (Boost).

З часом міняється список вбудованих мікропроцесорних команд (додаткові технології), від яких залежить ефективність роботи в різних завданнях.

Таким чином, четырехъядерный процесор, який випущений п'ять років тому, може виявитися менш ефективним для ряду завдань, чим недорогий сучасний двоядерний ЦП. Варто враховувати це при купівлі комп'ютера з рук.

Порівняння двохядерного і чотириядерного процесора

Процесор Кількість ядер Кількість обчислювальних потоків У якій області найчастіше застосовують
Atom 1-2 1-4 Малопотужні комп'ютери. Головна мета - мінімум споживання електроенергії. Продуктивність – гірша.
Celeron 2 2 Використовуються в настільних ПК і ноутбуках. Ідеальний варіант для офісних робіт.
Pentium 2 2 Також обходяться недорого, але і є малопродуктивними. Добре підійде для офісу. Характеристики Pentium трохи перевершують Celeron.
Core i3 2 4 Два досить потужних ядра, які розділені на два віртуальних «процесора». Це досить потужні CPU за доступною ціною. Хороший варіант для домашнього ПК, або крутого офисника.
Core i5 4 4 Четырехядерники Core i5 — дорогі, але дуже потужні, їх продуктивність для будь-яких завдань рідко буває недостатньою.
Core i7 4-6 8-12 Щонайпотужніші і найдорожчі процесори Intel. Практично не відрізняються від Core i5.

Підведемо підсумок: «більше означає краще» - це правило не працює для багатоядерних процесорів. Іноді розділення інформаційних потоків в двухядерниках, працює краще, ніж обробка тих же потоків по одному в чотирьох ядрах.
Вибирайте з розумом, не витрачайте гроші на те, чим ви по суті користуватися не будете. Навіщо, наприклад, офісному комп'ютеру більше чотирьох ядер, якщо виконувані завдання не вимагають більше двох…

Не можете визначитися з моделлю процесора? Менеджери інтернет-магазину MobilePlanet завжди підкажуть і допоможуть підібрати кращий варіант на будь-який бюджет і вимоги до продуктивності пристрою. Зробіть замовлення прямо сьогодні і переконаєтеся в цьому!

Рекомендуємо також почитати
12.02.2021
Американська компанія Intel упродовж декількох десятиліть вважається одним з лідерів в розробці і виробництві високотехнологічних елементів електроніки, у тому числі мікропроцесорів.
20.08.2019
На момент виходу процесорів Intel Core i9 - 9900k і Intel Core i9 - 9920x на ринку високотехнологічної індустрії вже півтора роки "лежала" серія чіпів Ryzen від досить відомої компанії AMD, яка характеризувалася восьмиядерними версіями.
20.08.2019
У другому кварталі 2018 року американська компанія Intel представила відразу декілька мобільних процесорів восьмого покоління. Одними з найпопулярніших представників сімейства Coffe Lake стали чіпи Intel Core i5-8300Н і Intel Core i7-8750Н.
Дізнавайтеся про нові акції